Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Muusikalised kolmapäevad

august 19

KLASSIKAKOLMAPÄEV – VIRGO VELDI (saksofon) ja TIINA KÄRBLANE (klaver)
19. august kell 19.00

Muusikute fond PLMF ja Tallinna Loomaaed ootavad kõiki muusika- ja loomahuvilisi klassikakolmapäevadele. Klassikakontsert loomaaias on teistlaadne kogemus – siin kõlavad muusika taustal loomade ja lindude hääled, mis üheskoos moodustavad ainulaadse helipildi.

Kontsertsarjas on kolm kontserti, mis toimuvad augustikuu kolmapäeviti algusega kell 19.
Kontserdid toimuvad ilusa ilma korral õues, täpne toimumiskoht teavitatakse hiljemalt kontserdipäeva hommikul Tallinna Loomaaia kodulehel ja Facebookis.
Kontserdile pääseb loomaaia külastuspiletiga, mille saab soetada loomaaia kassadest (avatud kl 9-18), läänevärava iseteeniduskassast (Ehitajate tee 150) ning Piletilevist.

VIRGO VELDI on Eesti üks säravamaid interpreete. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Konservatooriumi, omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias. Aastal 1990 saavutas Virgo III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas ning 1996 võitis I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. Aastast 2001 on ta EMTA saksofonieriala õppejõud ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. Virgo Veldi on esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. ning andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal.

TIINA KÄRBLANE on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor Bruno Luki klaveriklassis 1985. aastal. Õpingud jätkusid Leningradi Konservatooriumi kammermuusikaosakonna stažuuris professor Tamara Fidleri juhendusel. Tiinal on olnud mitmeid edukaid esinemisi rahvuslikel keelpillikonkurssidel Eestis ja Soomes, samuti rahvusvahelistel konkurssidel. 2013. aasta sügisest õpetab ta EMTA ooperistuudios, viimastel aastatel töötab T. Kärblane kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Rahvusooper “Estonia” koori juures.

Kontsertsarja kaaskorraldaja on Muusikute fond PLMF, mis loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii Eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Detailid

Päev:
august 19
Sündmus Category:

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside