Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Rahvusvaheline hülgepäev

märts 22

Hülgepäev 

Alates 1982. aastast, kui USA Kongress selle päeva esmakordselt välja kuulutas, tähistatakse 22. märtsil üle maailma rahvusvahelist hülgepäeva. Tallinna loomaaias saab sel päeval näha nii hüljeste kommenteeritud söötmist kui proovida omal käel “hülgenahas olemist”.

KAVA:

Kell 16 hüljeste kommenteeritud toitmine
Kell 16-18 infopunkt – tule ja saa loivaliste kohta rohkem teada!

Rahvusvahelise hülgepäeva eesmärgiks on tutvustada hülgeid ja nende eluviise ning tõsta inimeste teadlikkust hüljeste kaitse vajalikkusest. Hülged on ühed enim kütitud mereloomad maailmas. Neid kütitakse nende rasva, liha ja naha pärast.

Eestis elab kaks liiki hülgeid: Läänemere suurim imetaja kuni 300 kg kaaluv hallhüljes (Halichoerus grypus) ning põhjapoolset päritolu tõeline jäälemb viigerhüljes (Pusa hispida). Vahel võib Läänemere lõunaosast meie vetesse sattuda ka randal (Phoca vitulina). Maailmas tuntakse 19 hülgeliiki.

Läänemere hülgeid ohustab eelkõige mere reostumine. Kaladest ja mereselgrootutest toituvasse hülgesse kui toiduahela tipplülisse kuhjuvad merre sattunud keskkonnamürgid, need mõjutavad eeskätt looma viljakust ja elujõudu. Suureks ohuallikaks on ka prügireostus ning võrkudesse ja mõrdadesse takerdumine.

Hallhüljes kuulub Eestis kaitsealuste liikide III kaitsekategooriasse, viiger aga rangemasse II kaitsekategooriasse.

Veebruari lõpp ja märtsi algus on Läänemere hüljeste poegimise aeg. Võimaluse korral hoiavad hülgeemad sel ajal inimesest eemale. Lihtsam on seda teha külmadel talvedel, kui meri on suures ulatuses jääs. Soojematel aastatel tuleb aga leppida sellega, mida loodusel pakkuda – leida see viimane jääserv, tühi laid või üksildane rannariba, kus rahulikult poegida. Samas sobib maismaa poegimiseks vaid hallhülgele, kelle pojad oskavad ellu jääda ka lumevaestel talvedel. Viigerhülged vajavad järglaste edukaks üleskasvatamiseks võimalust peita nad lumekoopasse.

Tallinna loomaaias hallhüljeste vader on Eckerö Line Ab Oy.

Detailid

Päev:
märts 22

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside