Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

 • Sündmus event on möödas

Rahvusvaheline tiigripäev

juuli 28

Tiigripäev

Pühapäeval, 28. juulil kell 11–15 tähistame tiigripäeva!

Tiigripäeval toome tähelepanu tiigrite ohustatud olukorrale looduses ning loomaaeda rajatava amuuri tiigri ja teiste Kaug-Ida liikide ekspositsioonile – Tiigriorule. Kõneleme tiigritest ja Tiigrioru kampaaniast, vaatame mida teevad amuuri tiiger Pootsmani kutsikad Zlín-Lešná loomaaias, müüme heategevustooteid tiigrite kaitseks, tutvustame Denim Dream heategevuslike T-särkide erikollektsiooni, kaunistame end näomaalingutega, maalime tiigrit ja meisterdame tiigrimaske ning mängime tiigrimänge. Kõigile tiigrikostüümis osalejatele on sissepääs loomaaeda 3€!

KAVA:

 • Kell 11 kõneleme tiigrist
 • 11:30 tutvustame Tallinna loomaaeda rajatavat Tiigriorgu
 • 11:45 räägime Tiigrioru kampaaniast
 • 11-15 rändame koos Mati Kaalu reisijuttude ja fotodega Kaug-Itta – amuuri tiigri looduslikule levikualale
 • 12:00 vaatame koos Tiigri-Anne kommentaaridega tiiger Pootsmani kutsikate videot
 • Terve päev on avatud tiigri infopunkt, näomaalingute, tiigrimaalimise ja tiigrimaskide meisterdamise töötoad ning SA Lutreola, Denim Dreami ja TLSSi heategevuslike toodete müügipunktid.

Koostöös Tallinna Loomaaiaga on Denim Dream loonud heategevuslike T-särkide erikollektsiooni DD X ZOO, mille ostu puhul toetad Tiigrioru valmimist ning tiiger Pootsmani kojusaabumist 5 €’ga!

Tiigripäeva tegevused toimuvad tiigri kuju juures elevandimaja lähedal linnutiikide vastas.

Kas teadsid, et…

Sarnaselt teistele tiigri alamliikidele on ka amuuri tiigri säilimine looduses suures ohus. Varem Kaug-Idas ulatuslikult levinud amuuri tiigri tänapäevane levikupiirkond on tugevalt kahanenud – ainsaks pelgupaigaks on jäänud Sihhote Alini mäestik Venemaa kaguosas ja väiksed maalapid Põhja-Hiinas, kus on säilinud kokku ligi 500 isendit.

Suurimateks ohtudeks amuuri tiigrile on salaküttimine ning elupaikade hävimine illegaalse metsaraie tõttu. Salaküttimise peamiseks käivitajaks on suur nõudlus tiigri kehaosade järele Hiina rahvameditsiinis. Sealsete traditsiooniliste uskumuste kohaselt, mida järgivad igapäevaselt miljonid inimesed, saab tiigriluudega ravida reumat ning liigesepõletikke.

Amuuri tiigri kaitsmiseks tehakse aktiivset rahvusvahelist koostööd. Euroopa Ohustatud Liikide Programmi (EEP) raames paljundatakse tiigreid tehistingimustes, mis võimaldab teadlastel nende loomade kohta rohkem teada saada, koolitada välja spetsialiste ning harida üldsust. Tulevikus loodetakse metsikut tiigripopulatsiooni turgutada paljundusprogrammis sündinud loomadega.

Detailid

Päev:
juuli 28

Avatud

 • Kassa
  9-17
 • Siseekspositsioonid *
  10-18
 • Laste loomaaed
  10-18

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside