• Jääkarupäev 29.02

Rahvusvaheline jääkarupäev on pühendatud Arktika valitsejale polaaralade karmide elutingimustega kohastunud tippkiskjale, kes kliima soojenemise ja arktiliste jääväljade sulamise tõttu on väga raskesse olukorda sattunud. Sel päeval arutleme ka selle üle, mida igaüks ise saab teha jääkarude aitamiseks ja süsihappegaasi keskkonda paiskumise vähendamiseks. Jääkarupäeva programm on mõeldud kogu perele!


 • Konnade kaitse päev 25.04

Konnade kaitse päev (Save the Frogs Day), on suurim rahvusvaheline kahepaiksete kaitsele ja loodusharidusele pühendatud päev. 


 • Euroopa naaritsa päev 26.04

Euroopa naarits on kriitilises seisundis olev pisikiskja, kes varem oli levinud üle kogu Euroopa, kuid keda nüüd leidub vaid mõnes üksikus piirkonnas. Tallinna loomaaias paljundatakse naaritsaid liigikaitse eesmärgil. 


 •  Loomaaednike jutud 01.07-26.08

Alates juulikuust kuni augusti lõpuni toimuvad igal kolmapäeval loomade kommenteeritud toitmised/tegevused (loomaaednike jutud). Igal nädalal on tähelepanu all erinevad loomad, kelle puhul demonstreeritakse tegevusi, mida ühe või teise liigi elukeskkonna rikastamiseks tehakse (spetsiaalne toit, tegevused või mänguasjad), mis aitavad avada konkreetse looma liigiomast käitumist ja vajadusi. Ühtlasi annab see võimaluse looma põhjalikumalt tundma õppida. Tegevusi kommenteerivad loomaaia töötajad. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Šimpansite päev 14.07

Selle päeva põhitähelepanu on koondunud primaatide, nende meile küllaltki sarnaste loomade heaolu, kaitse ja õiguste teadvustamisele. Paljud primaadiliigid on ohus metsade hävitamise, jahipidamise, ebaseadusliku lemmikloomakaubanduse ja nakkushaiguste tõttu, osa neist on lausa väljasuremise piiril. Primaadid on troopiliste ökosüsteemide alustalad, nad aitavad säilitada metsade struktuuri olles olulised taimeseemnete levitajad. Selleks, et säiliksid primaadid tuleb hoolt kanda nende elukeskkonna säilimise eest. Räägime kõigest sellest ja loomaaias elavatest šimpansitest. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Jäätisepäev 18.07

Kuuma suve koos külma jäätisega naudivad ka loomad! Loomaaia söödaköögis valmivad spetsiaalselt loomadele mõeldud jäätised, mis sisaldavad maitsvaid hõrgutisi külmutatud kujul. Jäätistest maiuste kättesaamisega on loomadel tükk tegemist ja nuputamist, mida on väga põnev jälgida. Loomad peavad oma oskused proovile panema ja see ongi kogu päeva mõte – loomade igapäevaelu rikastamine. Loomade elukeskkonna rikastamist kommenteerivad loomaaia töötajad eesti ja inglise keeles.


 • Muusikakolmapäevad, 05.08, 12.08, 19.08

Tallinna loomaaed ja Muusikute fond PLMF ootavad kõiki muusika- ja loomahuvilisi klassikamuusika kolmapäevadele. Kontserdid toimuvad loomaaias augustikuu kolmel esimesel kolmapäeval. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Elevandipäev 12.08

Elevandipäeval räägime maailma suurimatest maismaaimetajatest, nende hämmastavast intelligentsusest, fantastilisest mälust, pereelust ja suhetest, aga ka sellest, miks nad on looduses sattunud täbarasse seisu ning mida saab igaüks teha, et elevandid ei kaoks ühel päeval maamunalt nagu kadusid mammutid. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Eesti looduse päev 15.08

Tallinna loomaaia 89 hektaril on eksootiliste loomade kõrval ka palju kohalikke looma- ja taimeliike. Eriti tore on see, et suurem osa loomaaia Veskimetsast on vääriselupaik oma erilise laialehise metsa kooslusega, kus valitsevad tamm ja pärn. Nende all saab uudistada toredat liigirikka sammalkattega puude tüvesid ja kivikülvi , näha erinevaid seeneliike, vääriselupaika iseloomustavaid puuõõnsusi ning eri lagunemisastmes lamapuitu. Ka siinne tuulemurd kuulub vääriselupaiga  loomulike elementide hulka.

Kutsume kõiki loomaaeda Eesti looduse päevale ja et Veskimetsa avastamine oleks põnevam, soovitame kaasa võtta mängulise abilise äsja valmis saanud raamatukese näol „Väike huviraamat peredele Veskimetsas ja mujal“, mis on müügil loomaaia meenepoes ja põhjavärava kassas.


 • Loodushariduspäev ja loomaaia sünnipäev 25.08

Selleks päevaks planeeritakse erinevaid keskkonnahariduslikke tegevusi, mida korraldatakse koostöös spetsialistidega väljastpoolt loomaaeda ja kaasates erinevaid loodus- ja keskkonnaorganisatsioone Eestis. Päev on täis harivaid ettevõtmisi nii lastele kui täiskasvanutele. Selle päeva põhiline külastajaskond on linnaelanikud, peamiselt lastega pered, kelle huvi looduse toimimise ja seaduspära vastu suureneb, soov isetegemise ja uurimise vastu kasvab ning teadmised loodushoiu ja keskkonnakaitse vajalikkusest süvenevad.


 • Ninasarvikupäev 19.09

Maailma ninasarvikute päeva (World Rhino Day) tähistatakse igal aastal 22. septembril juba alates 2010. aastast, mil sündmus Lõuna-Aafrikas esmakordselt välja kuulutati. Ninasarvikupäeval räägime ninasarvikutest loomaaedades ja looduses. Ninasarvikute olukord on kriitiline. Jätkuvalt lokkab salaküttimine ninasarviku sarvede omastamiseks, kaovad elupaigad ja saastatakse keskkonda. Ninasarvikute elu on ohus ka sõdivate riikide territooriumitel. Päeva eesmärgiks on eelkõige tõmmata tähelepanu ninasarvikutele ja neid puudutavatele küsimustele maailmas. Tänaseks on sündmusest välja kasvanud ülemaailmne koostöö, mis koondab ninasarvikute oleviku ja tuleviku pärast mures olevaid mittetulundusorganisatsioone, loomaaedu, erinevaid organisatsioone ja ettevõtteid. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Lumeleopardipäev 24.10

Igal aastal oktoobrikuus tähistatakse üle maailma rahvusvahelist lumeleopardipäeva. Kuigi Maailma Looduskaitseliit alandas 2017. aastal lumeleopardi ohustaatust väljasuremisohus olevast liigist ohualtiks, ei ole ohud siiski kuhugi kadunud. Liik seisab silmitsi salaküttimise, toidubaasi vähenemise, samuti sõjategevuse käigus mineeritud alade probleemiga. Lumeleopardipäeval räägimegi kõrgmägede kuninga olukorrast looduses ja tutvume loomaaia lumeleopardidega. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Kõrvitsapidu 31.10

Loomaaed kutsub kevadel kõrvitsaseemneid mulda pistma ja võtab sügisel loomaaialoomadele toodud kõrvitsaid lahkesti vastu. Kõrvitsate kogumise lõpetame traditsioonilise kõrvitsapeoga, mis on loomaaialoomade jaoks pidupäev. Sel päeval serveerime loomadele toitu tavapärasest põnevamal moel. Külastajatel on huvitav jälgida, mida loomad kõrvitsatega ette võtavad: kes kaevub kõrvitsasse, kes veeretab seda kui palli, kes astub kõrvitsa lihtsalt puruks, et mugavam oleks suhu pista. Tegemist on loomade elukeskkonna rikastamise päevaga Tallinna loomaaias. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Kakupäev 07.11

Novembris ootame kõiki uudishimulikke koos peredega loomaaia kakupäevale. Kõneleme tarkuse ja teadmiste sümboliks peetud öökullide salapärasest ööelust. Uurime, kuidas kakud saaki püüavad, miks nad nii hästi kuulevad ja nii vaikselt lendavad ning arutame, mis teeb ühest kakuisast hea isa. Et ka kakke tegevusse kaasa haarata, pakuvad talitajad neile meelepärast toitu. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Ahvipäev 12.12

Ahvipäeva põhitähelepanu on koondunud primaatide, nende meile küllaltki sarnaste loomade heaolu, kaitse ja õiguste teadvustamisele. Paljud primaadiliigid on ohus metsade hävitamise, jahipidamise, ebaseadusliku lemmikloomakaubanduse ja nakkushaiguste tõttu, osa neist on lausa väljasuremise äärel. Primaadid on troopiliste ökosüsteemide alustalad: nad on olulised taimeseemnete levitajad ja aitavad sellega säilitada ning uuendada metsi. Selleks, et säiliksid primaadid tuleb hoolt kanda nende elukeskkonna säilimise eest. Räägime kõigest sellest ja loomaaias elavatest ahvidest. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.


 • Jõuluvanad loomaaias 27.12

Sel päeval külastavad loomaaeda Eestimaa Jõuluvanade Ühenduse jõulutaadid, -memmed ja päkapikud! Nad toovad loomadele jõulurõõmu. Jõuluvanad saabuvad loomaaeda kaasas kingitused suurematele ja väiksematele loomaaia elanikele. Sisuliselt on tegemist loomade elukeskkonna rikastamise päevaga: loomadele jagatakse põnevaid mänguasju ja osavalt peidetud/pakitud toitu, mille kättesaamiseks peavad nad natuke nuputama. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.

Avatud

 • Kassa
  9-17
 • Siseekspositsioonid *
  10-18
 • Laste loomaaed
  10-17

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside