Tallinna loomaaed kogub kampaania korras 10 tonni kõrvitsaid

Tallinna loomaaia tänavune kõrvitsakampaania kutsub osalema ja loomadele kõrvitsaid saatma laste- ja haridusasutusi üle Eesti. Eraisikutelt oodatakse põhjavärava kogumiskasti peamiselt õunu, porgandeid ja peete.

Kõrvitsaid kogutakse tänavu kampaania korras lasteaedadelt ja koolidelt piiratud koguses ehk kuni 10 tonni. “Suur rõõm on tõdeda, et kõrvitsate kogumisest on kujunenud tore traditsioon ning loomaaia ja loomade sõbrad on varasemalt kasvatanud ja saatnud tohutul hulgal kõrvitsaid. Kuna uute ekspositsioonide ehitustööde ja ümberkorralduste tõttu on loomaaias söödaladude ning ka kõrvitsate hoiustamise tingimused vähenenud, viime selle aasta kogumiskampaaniat läbi veidi teistmoodi ja väiksemas mahus. Selleks, et heategevuspisik saaks aga jätkuvalt laste südametes kasvada, kutsume selle aasta kõrvitsakampaanias osalema just lasteaedu ja koole,” selgitab kampaania koordinaator Helina Õunapuu tänavuse aasta kõrvitsate kogumise ideed.

Kõrvitsakampaanias on osalejate arv piiratud.  Osalema on oodatud kuni 70 lasteaeda ja õppeasutust. Kõikide kõrvitsate kasvatamises ja kogumises osalevate laste- ja haridusasutuste tutvustused märgitakse ära interaktiivsele Kõrvitsakasvatajate kaardileKampaania reeglid ja registreerimisvormi leiab siit.

Kõrvitsad aitab Eestimaa lasteaedadest ja koolidest kokku koguda ning tasuta loomaaeda transportida Omniva. Omniva operatsioonide juhi Evert Rööpsoni sõnul on nad rõõmuga loomaaiale partneriks, et kõrvitsad kenasti kõikjalt Eestist loomaaia asukateni jõuaks. “Kui igapäevaselt rõõmustame saabunud pakkide ja kirjade näol inimesi, siis kõrvitsakampaania näol saame nüüd saadetistega rõõmustada ka loomi,” lisas Rööpson.

Kuna enamiku loomaaia asukate toidulaual on kõrvitsatest populaarsemad aiasaadused hoopis õun, porgand ja peet, oodatakse eraisikuid sel sügisel neid vilju tooma põhjavärava kogumiskasti (Paldiski mnt 145).

2021. aasta sügisel eraisikutelt kogutavad aiasaadused ja kogused:

 • õunad –  3 tonni
 • porgand – 2 tonni
 • kaalikas ja peet – 1 tonn

Vältimaks haiguste ja seakatku ohtu, peavad kõik aiasaadused olema kindlasti kasvanud alal, mis on piiratud ja kuhu metsloomadel puudub ligipääs. Sealjuures tasub loomadele tuua vaid sellise kvaliteediga vilju, mida ka inimesed ise söövad. “Vastuvõetavate köögi- ja puuviljade puhul kehtib põhimõte, et kui need on juba isegi veidi riknenud ja ka inimene neid enam süüa ei soovi, siis ongi need targem ära visata või komposteerida. Jälgime hoolega, et loomaaia loomade söögilaual oleks kvaliteetne tooraine. Samuti palume loomadele söögiks antavale mitte peale joonistada ega kirjutada. Toredaid pilte, luuletusi loomadest ja kõrvitsatest ootame paber- või digikandjal,” rõhutab Tallinna loomaaia söödaköögi juhataja Katerina Reiska.

Traditsiooniline kõrvitsapidu Tallinna loomaaias toimub 30. oktoobril.

09.09.2021

Avatud

 • Kassa
  9-17
 • Siseekspositsioonid *
  10-18
 • Laste loomaaed
  10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside