Teine nädal

Sel laupäeval, 12. jaanuaril kutsub loomaaed huvilisi kotkaste kaitse päeva tähistama, loomaaia kullilisi uudistama ja Eestis elavaid kotkaliike tundma õppima. Lisaks majesteetlike lindude imetlemisele kullimäel saab näha kotkaste toitmist ning kõigil huvilistel on võimalik oma nägemisteravust proovile panna Veskimetsas kotkaste saaki silmata püüdes. Keskkonnahariduskeskuses aga toimub mälumäng ning kohtumistest kotkastega kõneleb kotkaklubi liige Urmas Sellis. Täpsemalt siin.

Möödunud laupäeva, 5. jaanuari hommikul tervitasid laste loomaaia kihnu lammaste aedikus talitajaid kaks uut musta karva tallekest. Juba mõni tund peale sündi ema Kilti järel lumel kepsutavad pisikesed utekesed said nimeks Kasselaid (valge tähniga otsa ees) ja Kesselaid (süsimust). Kõigile loomaaias sündinud kümnele kihnu lamba tallele on antud nimed Eesti väikesaarte järgi.

Augustis ilmavalgust näinud kihnu lambad Sääri, Liisilaid ja Läkumätas said kollased kõrvamärgised kõrva neljapäeval. Noor jäärake Läkumätas kolis seepeale kohe linnutiikide aedikusse teiste jäärade juurde ja tekitas seal suure elevuse, sest kõik tahtsid temaga tutvust uuendada.

Habekotkaste pulmaaeg kestab. Paaritumas tabati ka kaelus-mangabeid, Aafrika päritolu primaadid, kes elupaikade hävimise ja küttimise tõttu on looduses haruldaseks muutunud. Paksunahaliste majas käib usin uute ekspositsioonide sisustamine roomajatele ja närilistele.

Teisipäeval uinutati igaveseks jääkaru Nord.

Jätkuvalt on võimalik oma vanad mobiiltelefonid loomaaeda ära tuua, kogumiskast asub läänevärava keskkonnahariduskeskuses kassade juures. Mobiilide ümbertöötlemine taaskasutuse eesmärgil aitab säilitada loomade looduslikke elupaiku.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside