Teine nädal

Laupäeval, 11. jaanuaril algusega kell 11 kutsub loomaaed vaatama maailma läbi kullipilgu – põhjavärava lähedal Veskimetsa veeres asuval kullimäel tähistame kotkaste kaitse päeva. Täpsemalt siin.

Samal päeval kell 12 on paksunahaliste majas tegutsemisvalmis ja ootavad uudistajaid elevandid ning kell 13 luurab oma toiduportsu amuuri leopard.

Tasapisi pikenev valguspäev muudab kullimäe asukad erksaks ja häälekaks, sest algamas on kotkaste elus oluline aeg – pesitsusperiood. Kõige varasemad pesitsejad habekotkad on juba mõnda aega õhevil, õrnutsevad teiseteisega, nokitsevad pesa kallal ja paarituvad. Ka üht kaljukotkapaari on paaritumas kuuldud. Raisakotkapaar aga valib usinalt raokesi ja ehitab pesa.

Kotkalaulust kõlava kullimäe kohal tiirutas läinud nädalal uudishimulik merikotkapaar. Sookurg jalutab linnutiikide rohelisel muruaasal ja lehvitab tiibu, hallõgija ja sabatihaste parv lendavad toiduotsinguil ringi.

Novembri lõpus paksunahaliste maja terraariumi kolinud berberi vööthiirepaar sai aasta alguses pesakonnaga maha ja nüüd võib nelja pisikest vöödilist hiirepoega koos vanematega söögikausi juures asjatamas või muidu ringi sebimas näha.

Looduskooli eluslooduse klassis on kaks uut asukat: kesknädalal kolis õpilaste poolt sisustatud suurde terraariumi amuuri roninastik, neljapäeval aga toodi loomaaeda kaubalastiga Eestimaale sattunud Egiptuse rohutirts.

Troopikamaja suures akvaariumis ujub nüüd jõeraide paar.

Kesknädalal läbis tervisekontrolli ja kiibistati jääkaru Friida. Loe, mis toimus siit. Ta kaalub 235 kilo ja tema talvine nahaalune rasvakiht on 20 cm paks. Sellal, kui Friida oli veterinaaride hoole all, tõsteti jääkarude aedikutesse kaks suurt puutüve.

Neljapäeval läbis tervisekontrolli tüügassiga Sambo. Ühtlasi värgiti ka tema sõrad.

Esmaspäeval sündinud aksishirve vasikas oli nii nõrk, et temast ei saanud elulooma ja ta anti teisipäeval amuuri leopardile söödaks.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside