Teine nädal

Alanud aasta esimesel pühapäeval nägi troopikamajas ilmavalgust valgetups-marmoseti poeg. Uudishimulikul loomaaiakülastajal tasub nüüd jälle silma teritada ja püüda leida teda vanalooma turjakarvade vahelt.
Laste loomaaias kepsutab juba neli aasta lõpus sündinud kääbuskitse tallekest. Noored siidikana kuked aga kirevad võidu laste loomaaia suure valge kukega.

Esmaspäeval lahkus kõrgesse ikka jõudnud dagestani tuur Astin. Tallinna loomaaias sündinud ja
Astin_foto Maaja Kitsing  Astin karjaga_foto Maaja Kitsing
17. eluaastat käinud võimas ning viljakas väga omapärase sarvekujuga tuurisokk pakkus oma pika eluea jooksul nii mõnegi värvika hetke nii loomaaiatöötajaile kui külastajaile. Loomaaia titetoas üleskasvanuna, halva iseloomuga isa tõttu emast ilma jäänuna, jäi ta kuni lõpuni talitajatega leebeks ja mänguhimuliseks. Ainult transportkasti suhtes oli tal lausa klaustrofoobiline hirm – oma elu jooksul ei sisenenud ta ühtegi kasti. Tema üleviimiseks teise aedikusse tuli ta iga kord uimastada ja kanderaamil mitme mehega kohale tarida.
Oma karja hoidis ta väga ega teinud karjaliikmeile kunagi liiga, aga oma isa tümitas ükskord läbi küll, kui aedikutevaheline värav lahti logises.

Pulmamängudega aasta lõpus alustanud raisakotkaste järel asusid pesa kohendama ja teineteise poole õrna pilguga kiikama ka habekotkad. Neil, kes tahavad kotkaste pereelust vahetult loomaaias osa saada, ei tasu viivitada, sest niipea kui esimene kotkamuna pesapõhja potsab suletakse kullimägi külastajaile, et anda lindudele võimalus rahulikult haudumisele keskenduda. Virtuaalselt saab kotkapaaride toimetamisi jälgida loomaaia kodulehe loomakaamerate või digisilm.ee vahendusel.

Pühadejärgselt on loomadele nosimiseks toodud müümata jäänud jõulukuuski ja -nulge, mandariine ja banaane.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside