Teine nädal

Alanud aasta esimesel pühapäeval nägi troopikamajas ilmavalgust valgetups-marmoseti poeg. Uudishimulikul loomaaiakülastajal tasub nüüd jälle silma teritada ja püüda leida teda vanalooma turjakarvade vahelt.
Laste loomaaias kepsutab juba neli aasta lõpus sündinud kääbuskitse tallekest. Noored siidikana kuked aga kirevad võidu laste loomaaia suure valge kukega.

Esmaspäeval lahkus kõrgesse ikka jõudnud dagestani tuur Astin. Tallinna loomaaias sündinud ja
Astin_foto Maaja Kitsing  Astin karjaga_foto Maaja Kitsing
17. eluaastat käinud võimas ning viljakas väga omapärase sarvekujuga tuurisokk pakkus oma pika eluea jooksul nii mõnegi värvika hetke nii loomaaiatöötajaile kui külastajaile. Loomaaia titetoas üleskasvanuna, halva iseloomuga isa tõttu emast ilma jäänuna, jäi ta kuni lõpuni talitajatega leebeks ja mänguhimuliseks. Ainult transportkasti suhtes oli tal lausa klaustrofoobiline hirm – oma elu jooksul ei sisenenud ta ühtegi kasti. Tema üleviimiseks teise aedikusse tuli ta iga kord uimastada ja kanderaamil mitme mehega kohale tarida.
Oma karja hoidis ta väga ega teinud karjaliikmeile kunagi liiga, aga oma isa tümitas ükskord läbi küll, kui aedikutevaheline värav lahti logises.

Pulmamängudega aasta lõpus alustanud raisakotkaste järel asusid pesa kohendama ja teineteise poole õrna pilguga kiikama ka habekotkad. Neil, kes tahavad kotkaste pereelust vahetult loomaaias osa saada, ei tasu viivitada, sest niipea kui esimene kotkamuna pesapõhja potsab suletakse kullimägi külastajaile, et anda lindudele võimalus rahulikult haudumisele keskenduda. Virtuaalselt saab kotkapaaride toimetamisi jälgida loomaaia kodulehe loomakaamerate või digisilm.ee vahendusel.

Pühadejärgselt on loomadele nosimiseks toodud müümata jäänud jõulukuuski ja -nulge, mandariine ja banaane.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside