Üheksas nädal

Veebruarilõpu sula on kohale meelitanud hulga vidistajaid, kanada lagled linnutiikidel heidavad paari ja kaagatavad vastamisi kõlavalt, hõbefaasani kukk on alustanud pulmatantsu, vehib tiibadega ja piirab oma kanakest. Pelikanid, kured ja nandud jalutavad lume alt välja sulanud maapinnal, raipekotkad ei taha soojas ruumis püsida ja kükitavad õueaedikus, kaeluskotkad istusid pesale. Lumekakud laulavad kevadiselt, damaani kassikakk aga on sigimisaja lähenedes päris pööraseks läinud ja kaitseb oma territooriumi talitajate eest raevukalt. Amuuri leopard Alexei tiirutab osavalt jäises aedikus lumesulamisloikude vahel, kuid on oma saba, tagakäpad ja kõhukarva ikkagi poriseks teinud.

Esmaspäeval pääses koos emaga õue kepsutama ja maailma uudistama jaanuari algul ilmavalgust näinud miiluvasikas.

Teisipäeval sai 14-aastaseks laste loomaaia kõige vanem kameruni kääbuskodukits Tegita. Aegajalt lastakse valget karva muhedal ja sügamisaltil kitsel, keda võib austavalt ka kitsevanavanaemaks kutsuda, laudas laste vahel vabalt ringi patseerida.

Kolmapäeva varahommikul koorus paksunahaliste majas keskaasia kilpkonna poeg. Maimuke kaalus 19 grammi.

Nädala suursündmus jääkarupäev möödus meeleolukalt ja tõi kokku palju rõõmsaid huvilisi. Jääkarud Friida ja Aron said maiustada lõhekala ja seakintsuga, veeretada ja purustada õunte ning porganditega rikastatud jääkamakaid, sikutada, tuuseldada ja närida nulgusid, loopida ja peita palle ning vedada tuletõrjevoolikust punutist. Vaata galeriid.

Kuningtamariinid troopikamajas koliti tanukanast tühjaks jäänud suurde taimestikurohkesse ekspositsiooni.

Kurge talu Jänedalt annetas loomaaiale ligi 30 kilo mett.

Möödunud pühapäeval toimus paksunahaliste majas CITESi (loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni) teavituskampaania, mille viis läbi  Maksu- ja Tolliamet. Eesootav pühapäev, 3. märts on aga maailma eluslooduse päev. 2014. aastast üleilmselt tähistatav päev on tänavu pühendatud mereelukatele.

Amuuri tiiger Pootsmanil läheb Zlin-Lešna loomaaias hästi, ta on kaasa Tanya poolt kenasti omaks võetud. Vaata, kuidas esmakohtumisel Tanya patsutades ja näksates Pootsmani paika paneb:

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside