Üheksas nädal

Laupäeval, 29. veebruaril alates keskpäevast ootab loomaaed koos Eesti Polaarklubi ja heade abilistega kõiki huvilisi jääkarupäevale. Päev on täis lumes müttamist, vahvaid tegevusi ja põnevaid ettekandeid, täpsemalt siin.

Vastlapäeval liugu lasta ei saanud, kuid tuhkapäeval, just päev enne rahvusvahelist jääkarupäeva, mida tähistatakse üle maailma 27. veebruaril, sadas Tallinnas maha mõnusalt paks lumekiht. Jääkarud, kes said oma kasukaid juba veebruari keskel kohale kärutatud lumehunnikutes valgendada, ei olnudki seekord lumest kuigivõrd vaimustunud. Ülejäänud loomaaiaasukad aga küll.

Euroopa piisonite karja juht, võimas pürg Muri lamas ennastunustanult külili lumes ja lutsutas hiljem mõnuga jäätunud oksakest. Kaamelid seisid lumetuisus külg-külje kõrval ja vaatasid, kuidas talitaja lumekaamelit ehitas. Dagestani tuuri noorukid lõid sarvi kokku.

Lumeleopardidel on vaateklaasi esine käpajälgi täis tipitud ja sügavad teerajad lumme tammutud. Argusfaasanid huikavad. Sookurg, kes tänavu sooja talvega pole siseruumis viibima pidanudki, mõõdab lumel pikki samme.

Neljapäeval mõnulesid alpinaariumi kaljukitsed-mägilambad lumel päikesesäras, nii et ei tahtnud latrisse söömagi tulla. Noor, aga võimsate sarvedega muskusveis Oskar pääses nüüd suurde aedikusse kogu karjaga lumes tuiskama.

Ka need, kes külma tõttu õue minna ei soovinud, said lumest osa. Tüügassigadele kuhjati latrisse lumehunnik. Jõesiga Pamelole aga ehitati lumememm, kel käteks lutsernivihad, nööpideks ja südameks porgandid. Soojas ruumis oli lund mõnus tuustida ja õige pea oli sest järel vaid loiguke, mis samuti matsutades kärsa taha kadus.

Paksunahaliste maja paljastuhnuritele, maa all urgudes elavatele närilistele, pakuti kuivatatud pajuvihtasid. Loomad sattusid sellest suurde vaimustusse, nosisid piuksudes lehti ja meisterdasid okstest urusoppi mõnusa pesa. Sama maja terraariumides viiakse läbi suurpuhastust, sestap on paljud roomajad kuni uue sisustuse valmimiseni külastajate pilgu eest peidus.

Reede hommikul läbis tervisekontrolli loomaaia suurim madu, pea neli meetrit pikk tume tiigerpüüton, kes elab Tallinna loomaaias juba 19 aastat.

Teisipäeval külastasid loomaaeda Austraalia suursaadik Kerin Ann Burns Ayyalaraju ja tema asetäitja Tina Lawson, et tänada Tallinna linna ja eestlaste kogukonda Austraalia maastikupõlengutes kannatada saanud loomade toetamise eest. Vaata siia.

Koolivaheajal toimus linnalaager väikestele koolilastele. Loomaaeda väisasid ka Tartu loodusmaja huvilised õpilased koos õpetajatega.

Tuleval neljapäeval, 5. märtsil avatakse keskkonnahariduskeskuses armastatud zooloog Aleksei Turovski näitus „Zoontoloogia“, läbilõige sürranimalistlikest joonistustest läbi aastakümnete. Koos Leelo Tungla ja Heiki Ernitsaga esitletakse ka ühiselt valminud lasteraamatut. Rohkem infot siin.

Loomaaia endine kauaaegne direktor Mati Kaal valiti Harjumaa 12. aukodanikuks, vaata lähemalt siit.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside