Üheksas nädal

Päikese ja varakevadise karge soojuse kaasa toonud märtsi algus pani loomaaiaasukad mõnusasti mõnulema ja aktiivselt tegutsema. Loomaaia õuealad on külastamiseks avatud, kuid rahva hajutamiseks palume loomaaeda külastada võimalusel pigem argipäeviti.

Bennetti kängurud on hommiku esimestes päikesekiirtes juba oma aasal kulu vahelt nosimist otsimas. Jakid, kes lumerohkel talvel hoidsid targu majakese ligi, unelevad nüüd hommikupäikeses laiali mööda aedikut nagu suured kivirahnud. Siberi kaljukitsed on end künka veerele hommikusi päikesekiiri püüdma sättinud. Dagestani tuuride sikud sammuvad karjas päikesele vastu. Pürjapullgi tervitab päikest juba varahommikul, keskpäevaks aga on terve kari end aediku kõige päikeselisemasse nurka peesitama laotanud.

Muskusveised aga lõhuvad lompidel jääkirmet ja solbedavad mõnuga vees.

Jääkarud tunnevad end suurepäraselt ja alustavad aedikuis toimetamist juba pimedas, kõvasti enne päikesetõusu. Sestap näevad külastajad päevaajal enamasti vaid aedikunurkades mõnusasti vastu päikest lesivaid ja põõnutavaid valgeid karumürakaid.

Nuubia kaljukitsed naudivad päikeselist päeva uljalt kivikuhjatises kepsutades.

Paksunahaliste maja surikaadid ja isegi kääbusjõehobu Pupa said päikese paistel patseerida. Ninasarvikud aga mõnulevad soojuses ja sügavad kõhtu vastu jämedat palki.

Kesknädalal vahetati aedikutes amuuri leopardid, neljapäeval ka lumeleopardid. Külastajate ees ekspositsioonides jalutavad nüüd emasloomad: amuuri leopardi aedikus Muusi, lumeleopardi aedikus Deli. Ere päike sunnib kõrgmägede kaunitarist Delit küll silmi kissitama, kuid ei vaigista tema hüüdeid ja nii kostavad lumeleopardi iseloomulikud kräunatused ka päevasel ajal üle loomaaia.

Veebruari teisel poolel toimus elevant Carlil järjekordne purihambavahetus. Elevandipull oli oma suure hambatüki hommikul talitajatele leidmiseks nähtavale kohale asetanud.

Berberi vööthiirte pesas 24. veebruaril ilmavalgust näinud neli pisikest triibulist poega vudivad juba terraariumis ringi.

Veebruari viimase nädalavahetuse eel saadeti liigikoordinaatori soovitusel Soome Korkeasaari loomaaeda kaks buhhaara uriaali jäära. Loomad jõudsid kenasti kohale.

Veebruari lõpp ja märtsi algus tõi loomaaeda ka suurt kurbust. 25. veebruaril aidati parematele karjamaadele mõlema esijala laminiiti põdenud Tallinna loomaaias sündinud 17-aastane prževalski hobune Viper. Sel neljapäeval aga uinutati igaveseks pikalt põdenud ja ravitud üheksa-aastane gauripull Gideon. Berliinis sündinud hiigelveis elas Tallinnas üle viie aasta. Siin kasvas üles ka tema üks järglane gaurilehm Agata.

Kesknädalal, 3. märtsil tähistati üle ilma maailma eluslooduse päeva (World Wildlife Day) teemal „Metsad kui elu tugisammas: et püsiks inimene ja meie Maa“.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside