Üheksas nädal

Neljapäeval said kõik laste loomaaia kääbuskitsed ja ka alpakad õueaedikus maiustada heinast ja okstest meisterdatud sünnipäevatordiga, mis oli garneeritud kõikvõimalike köögiviljadega alates maiuspalast porgandist ja lõpetades kõrvitsa, pirni ja isegi tomatiga. Peeti laste loomaaia vanima kääbuskitse Tegita 10. sünnipäeva.
Tegita sünnipäev_foto Inari Leiman IMG_7173_kodukale
Tegita sünnipäeva puhul välja kuulutatud joonistus- ja meisterdusvõistlusele laekus kokku 161 tööd, kaugeim jõudis pärale koguni Rootsist. Kõik tööd on vaatamiseks välja pandud keskkonnahariduskeskuse laste loomaaeda viivasse kordori. Nendega saab tutvuda ka laste loomaaia facebooki-lehel. Tegita sünnipäeval valiti välja vahvaimad, mille autorid saavad ka autasustatud.

Ei tea, kas kevadine ilm või hoopis naaberaedikust sõõrmeisse kanduvad ahvatlevad lõhnad panid teravmokk-ninasarvik Kigomal südame kiiremini põksuma, sest terve eelmise nädalavahetuse kappas ta ringi ning hirnus ja viuksus vaheldumisi. Tema südamedaam Kibibi aga kõrvalaedikus traavivast ja tähelepanu püüdvast peiupoisist end vähemalt väliselt häirida veel ei lasknud.

Kolmapäevane päike lubas selleaastasele esimesele õuejalutuskäigule ka loomaaia kääbusjõehobud.

Keskkonnahariduskeskuses sisustati jääkaruklass, kus lapsed saavad ülevaate Tallinna loomaaias elanud ja elavatest jääkarudest, võivad katsuda ja vaadata mikroskoobi all ehtsat jääkarukarva, uudistada maailma suurima maismaakiskja koljut, hambaid, jäsemeluid ja küüniseid, täiendada teadmisi polaaralade asukatest, neid ohustavatest teguritest ja sellest, mida saab igaüks teha olukorra paremaks muutmiseks.

Järjekordsel Tallinna Linnuklubi ja loomaaia ühisel linnuõhtul jagas Thea Perm oma muljeid eelmise aasta Batumi röövlindude loenduselt, millest ta üle maailma kokku kogunenud vabatahtlike linnuhuviliste seas esimese eestlasena osa võttis.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside