Üheksateistkümnes nädal

Mati Kaal alpinaariumis_foto Aleksander SemjonovEsmaspäeval, looduskaitsekuu pidulikul avamisel loomaaias, andis keskkonnaminister Marko Pomerants Tallinna Loomaaia kauaaegsele direktorile Mati Kaalule üle Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia koos looduskaitse kuldmärgiga. Mati Kaalu, kes alustas tööd Tallinna Loomaaias 1968. aastal, tunnustati aastaid kestnud viljaka tegevuse eest Eesti ja maailma looduse tutvustamisel ja uurimisel ning Tallinna Loomaaia juhtimisel.

Teisipäeval sai aastaseks irbisekutsikas Nala. Sünnipäeva meeldejäävaks tähistamiseks ning loomade elu põnevamaks tegemiseks asetati Nala ja tema ema Deli aedikusse pappkast elevandi sõnnikupalliga, aedikumurule aga puistati kaneeli ja aniisi, milles kaslastel meeldib püherdada.
Deli sõnnikukasti uudistamas_foto Signe Kalgan  Nala kingitusega_foto Signe Kalgan Nala ja Deli sõnnikukastiga_foto Signe Kalgan Deli sõnnikukastiga_foto Signe Kalgan
Nala lõhnade lummuses_foto Signe KalganMöödunud laupäeva hommikul avastati kaameliaedikust vastsündinud kaksküürkaamelipoju, esmaspäeva varahommikul nägi ilmavalgust ka teine baktrian ehk kaksküürkaamel. Sel nädala sündisid veel miiluvasikas, viis tagakaspia uriaali ja kaks siberi kaljukitse tallekest.

Loomaaia väravasse toodi sinikaelpart koos munakurnaga, milles parditibud juba koorumist olid alustanud. Vintsutused üle elanud parditibud suutsid küll punase lambi all kooruda, kuid osa neist hukkus hiljem, emapart aga lendas minema. Loomaaed paneb taas inimestele südamele, et metsloomi ei ole vaja ka linnalooduses „päästa“. Vastkoorunud poegadega pardiemal võib silma peal hoida, et ta ohutult lähima veekoguni kõndida saaks, kuid kindlasti ei tasu pesakonda ega hauduvat lindu kinni võtta.

Laupäeval, 14. mail osaleb loomaaed muuseumiöö üritustesarjas „Öös on laineid“. Kella 18 kuni 23 on avatud keskkonnahariduskeskus koos eluslooduse klassi ja raamatukoguga. Auditooriumis linastuvad vee- ja mereteemalised filmid kogu perele. Avatakse õpilaste joonistusvõistluse „Päästame jääkaru!“ parimate tööde näitus.

„Teeme ära!“ koristustalgute käigus puhastasid loomaaiasõbrad šimpansite ekspositsiooniaediku, tassisid sõelutud kruusa karumaja puuridesse ja paigaldasid uued palgid irbiseaedikusse. Kesknädalal said uued kruusahunnikud aedikutesse ka elevandid.

Pileteid loomaaia hilisõhtustele ekskursioonidele on veel võimalik saada loomaaia kassadest, piletilevis müüki läinud piletid on läbi müüdud.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Siseekspositsioonid ja laste loomaaed on suletud.
Kassad avatud kell 9-15, ainult kaardimaksed.
Iseteeninduskassad avatud kell 9-17, ainult kaardimaksed.
Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 19ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside