Üheksateistkümnes nädal

Esmaspäeval seitsmeaastaseks saanud amuuri tiiger Pootsman sai kingitused – maitsva lihakäntsaka, pappkastidest meisterdatud looma ja põnevaks nuuskimiseks pappkarpi peidetud elevandi sõnnikupalli – kätte juba pühapäeval.

Pootsman ei tea veel, et loomaaial ja Loomaaia Sõprade Seltsil koos paljude heade toetajatega on plaanis rajada Tallinna loomaaeda tiigriorg – määratu maaala, kus lisaks tiigrile saab näidata ka teisi Kaug-Ida loomi. Uues kodus saaks Pootsman endale ka paarilise. Tiigriorust ja selle toetamisest täpsemalt siin.

Tallevägi on ka sel nädalal lisa saanud: tagakaspia uriaale, lakklambaid ja siberi kaljukitsi sünnib aina juurde. Laupäeval nägi ilmavalgust ameerika piisoni vasikas, kolmapäeval sündisid esimesed talled dagestani tuuril ja ida-sinilambal, reedel tuli ilmale pisike muskusveis. Troopikamajas aga sündisid esmaspäeval kaks pintšetamariini pojukest.

Kel tänavused loomapojad veel nägemata, sel tasub sammud pühapäeval loomaaeda seada, sest siis tähistatakse siin lausa mitut tähtsat päeva: on emadepäev ja rahvusvaheline rändlindude päev ning algab looduskaitsekuu.

Kena kevadine soojus on lubanud õueaedikutesse pea kõik loomaaiaasukad. Päikest naudivad šimpansid ja kääbusjõehobud, kilpkonnad ja luitekassid, tüügassead ja kaelusmangabeid. Ka kääbus- ja dekoratiivkanad toodi õueaedikutesse. Loomaaia aednikud aga istutavad kasvuhoonetest troopilisi taimi suveks õue.

Kullimäelgi on elevust, kuigi seda esialgu veel näha ei saa. Kaamerata hiid-merikotka pesas on vanalinnud väga ettevaatlikuks muutunud: käitumise järgi võib arvata, et pesas on koorunud tibu.

Veelinnutiikidel on pesitsema asunud ka vabalt elavad sarvikpütid ja tiigikanad ehk taidad.

„Teeme Ära“ talgutel meisterdatud mänguasju on saanud proovida juba tiiger ja elevandid, karakalid ja kannuskilpkonnad.

Esmaspäeva pealelõunal pügati Kihnu Maalambakasvatajate Seltsi abiga ära laste loomaaia neli kihnu lammast. Kui uted andsid igaüks alla kahe kilo villa, siis jäära seljast saadud villak kaalus lausa neli kilo.

Aprilli lõpus Tallinna kesklinnast uimasena loomaaeda toodud ja siin kosunud händkakk sai rõnga ala ümber ja lasti Raplamaal loodusesse.

Teisipäeval loomaaiast Ukrainasse Harkivisse autoga teele saadetud kaheksa noort siberi kaljukitse jõudsid reedel uude koju õnnelikult pärale.

 

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside