Üheksateistkümnes nädal

Laupäev, 11. mai on kuulutatud maailma rändlindude päevaks, tänavu on see päev pühendatud plastreostuse vastu võitlemisele. Uuri lähemalt siit. Loomaaed kutsub osa saama veelinnutiikide häälekast kevadmelust ja märkama vabalt elavaid rändlinde, kes igal kevadel naasevad loomaaeda pesitsema. Keskpäeval aga toimub looduskaitsekuu “Igaühe loodushoid” raames õpperetk loomaaia Veskimetsa vabaõhu püsinäituse radadel, kus uudistatakse vääriselupaiga varakevadisi õitsejaid, puid, seeni, kivikülvi, samblaid ja samblikke. Täpsemalt siin.

Pühapäeval toimunud pesukarude ja lumeleopardi elukeskkonna rikastamise ja toitmise demonstratsioon läks hästi. Uudishimulike ja tegutsemisvalmis pesukarude peale võib alati kindel olla, aga ka lumeleopard Otto III soostus peale pisukest ootamist end näitama ja külastajate ees kitsede lõhnajälgi ajama. Sarnaseid tegevusi on võimalik tulla uudistama igal pühapäeval kuni mai lõpuni.

Kesknädalal sündis juurde miiluvasikas ja nägi ilmavalgust esimene kubani tuuri talleke. Buhhaara uriaalide aedikus kepsutab nüüd juba kolm talle. Alanud on ka naaritsate poegimine: neljapäeval andis pesast kostev piiksumine teada, et pesakond on sündinud naaritsal nimega Saarepiiga.

Neljapäeval said loomaaeda sattunud näha, kuidas pügatakse kihnu maalambaid. Suvised soengud on nüüd laste loomaaia kõigil kuuel jääral ja seitsmel utel.

Läinud laupäeval jõudis paksunahaliste majja esimene suitsupääsuke, et pesakohta välja valida. Sel nädalal ilmus kohale ka teine vidistaja.

Loomade treenimine positiivse kinnistamise meetodil annab tulemusi: pühapäeval õnnestus elevanditalitajail elevant Draay nõusolekul tema kõrvaveenist vereproov võtta. Protseduur on vajalik rutiinseks tervisekontrolliks. Vereanalüüs näitas, et Draay on terve.

Aprilli viimasel päeval emakaeemalduse läbi teinud 14-aastane emalõvi Ksjuša on taas lõviaedikus külastajate ees ja taastub tasapisi.

Muldvana jaapani makaak Sagava suri neljapäeval. Tallinna loomaaeda saabus ta noore, kuid juba täiskasvanud emasloomana 1988. aastal ning tema tegelik vanus ei olegi teada. Siinses jaapani makaakide karjas kasvatas Sagava üles kolm poega.

Möödunud laupäeval oli loomaaednikel abiks advokaadibüroo Ellex Raidla väga tubli kollektiiv. Nad vedasid liiva naaritsaaedikutesse, kogusid ja töötlesid puuronte ja oksi aedikute sisustamiseks, sikutasid ilveseaedikus laiutava suure rahnu maapinnale ja aitasid vana kola kokku kogumisel. Sel laupäeval, kui vihma ei saja, värvivad vabatahtlikud asfaldile mõned keksud.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside