Üheksateistkümnes nädal

Linnuriigis on kevadise sigina-sagina ja rõõmsa elevuse aeg. Valju vidinaga saabus 1. mail loomaaia paksunahaliste majja esimene suitsupääsukeste paar. Nüüd on neid kohal juba palju, pesapaigadki majas ära jagatud ja elevantide-ninasarvikute saviaukudest käib usin nokatäite napsamine.

Pärale jõudnud pesapaigatruu jõgitiirupaar kurameerib taas kärarikkalt linnutiikide pelikanikujul istudes.

Hommikupoolikuti üle loomaaia mere poole ja õhtu hakul tagasi maa poole lendavad kaagatavad hane- ja lagleparved ei lase unustada, et sel laupäeval, 9. mail tähistatakse üle maailma rändlindude päeva, mille tänavune teema on „Linnud ühendavad meie maailma“.

Holgeri lahkumise järel üksi jäänud kääbusjõehobu Pupa tunneb end suurepäraselt, on ju kääbusjõehobud looduseski enamjaolt üksikelulised. Nüüd on kogu toit ja talitajate tähelepanu tema päralt. Jüripäeval esimest korda õueaedikusse pääsenult jooksis ta kergejalgselt nagu vasikas mitu tiiru ümber basseini. Ta on hakanud taas tegema ka noorpõlve üleannetusi: upitab end nii kõrgele kui saab ja püüab siseruumi laes kasvavaid taimi alla sikutada.

Troopikamaja ja paksunahaliste maja vahetasid omavahel loomi. Troopikamajja koliti elama kaks pruun-harjasvöölast. Paksunahaliste majas pikka aega üksi elanud surikaat Šurik sai aga endale kaaslasteks kolm surikaati, ühe emase ja kaks isast. Kuigi alguses peljati, et koos elanud kolmik teeb Šurikule kambaka, läks loomade järk-järguline ühendamine kenasti ja juhtohjad haaras hoopis Šurik.

Kolm suurte rõngas sarvedega tagakaspia uriaalijäära lasti neljapäeval alpinaariumi ekspositsiooniaedikusse. Nende tuiskamine mööda aedikunõlvu äratas tähelepanu ja uusi naabreid kogunesid uudistama nii sinilambad kui siberi kaljukitsed. Viimased lasid kuuldavale lausa käheda hoiatushaugatuse ja hoidsid veel õhtulgi kogu karjaga uutel naabritel silma peal.

Kihnu maalamba jäärad aga sattusid õhtupoolikul värskete rohuliblede napsamisega nii hoogu, et surusid linnutiikide aiavõrgu maa küljest lahti ja pugesid tekkinud praost loomaaia peale jalutama. Pikalt viiel jäärapurakal aga patseerida ei lastud. Nad jäid vahele loomaaia kordnikule ja laste loomaaia talitajad kutsusid oma sarvilised villapallid tagasi nende turvalisse aedikusse.

Neljapäeval kostus poegade piiksumist esimeses liigikaitseuuringute keskuse naaritsapesas. Kui suur pesakond on, see selgub aga alles mõne aja pärast.

Must-toonekured lasti suveks linnutiikide aedikusse ja ka marabu koliti õue.
Buhhaara hirvepull Printsil on pähe kasvama hakanud juba uued esialgu veel pehme nahaga kaetud sarved.

Loomaaia kasvuhoones viljus esimene banaan, linnutiikide aasal aga õitsevad looduslikud punased tulbid.

Veel viimased kümmekond päeva saavad loomaaia vabalt elavad asukad – hall- ja valgejänes, rebane, metskits, nastik ja paljud teised – loomaaia teedel, muruplatsidel ja metsatukkades häirimatult toimetada.

Loomaaia õuealad avatakse külastajatele teisipäeval, 19. mail.

Tallinna linna keskkonnapäeval saab kodust lahkumata kuulata ja vaadata, kuidas elavad loomaaia amuuri leopardid. Otseülekanne eesti ja vene keeles Tallinna loomaaia Facebooki lehel kolmapäeval, 13. mail kell 12. Kogu info Tallinna linnaloodusest on koondatud linnalooduse portaali.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Indoor expositions are closed on Mondays.
The Zoo closes two hours after the ticket office is closed.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – North Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Zoo) From Freedom square (Vabaduse väljak) buses no. 22, 41, and 42 (Bus stop Zoo) From Railway station (Balti jaam) buses no. 21, 41, and 43 (Bus stop Zoo)

Ehitajate tee 150 – West Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Karikakra or Nurmenuku) From Railway station (Balti jaam) bus no. 43 (Bus stop Karikakra, Nurmenuku or Zoo) Buses no. 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47

Zoo map

Kontakt

E-R +372 6943 300; Emergency: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Give us feedback