Üheteistkümnes nädal

Märtsikuu on loomaaias traditsiooniliselt hülgekuu. Sel meie loivaliste jaoks väga erilisel ajal – veebruari lõpp ja märtsi algus on hülgepoegade sündimise ja hüljeste paaritumise aeg – pööratakse neile terves maailmas rohkem tähelepanu ning igal aastal 22. märtsil tähistatakse rahvusvahelist hülgepäeva. Ka loomaaed ootab tuleva reede õhtupoolikul alates kella neljast huvilisi hülgetiigi juurde, kus saab proovida hülgenahas olemist ja jälgida hüljeste toitmist.

Tänavu on loomaaia hallhüljestel ka oma pisike saladus: 1. märtsi varahommikul sündis väike pontsakas ja valgekarvaline hülgekutsikas. Hülgeema loivas end ettenägelikult aia taha poegima, et uueks pulmaajaks valmis isane poega ei ohustaks. Tiiki ujuma ei tule hülgepoeg enne, kui valge titekarv seljast maas.

3. ja 9. märtsil sündisid kaks aksishirve vasikat, mõlemad emased. 6. märtsil nägi ilmavalgust tumedat karva emane alpakapoeg. Alates kuu algusest on sündinud üheksa kameruni kääbuskitse ja seitse kodukitse talle.

Paksunahaliste majas elav loomaaia suurim tiigerpüüton, kel pikkust tõenäoliselt üle nelja meetri ja vanust 18 aastat, kestus teisipäeval ja näeb nüüd oma uues ja siidiselt sillerdavas nahas imekena välja. Ka troopikamaja 13-aastane roheline anakonda valmistub kestumiseks.

Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja kaks kuuba amatsoonpapagoid. Paksunahaliste maja roomajate kompleksis aga näeb nüüd omapärast Aafrika päritolu rüülikut.

Paksunahaliste maja surikaadipoisile pakuti kesknädalal assortiilõunat: tühi kommikarp täideti pisikiskja lemmiksuupistetega alates prussakatest, jahuussidest ja toorest munast kuni hakkliha, viinamarja ja paprikatükkideni.

Möödunud laupäeval pääses õueõhku hingama lumeleopard Otto III-s. Külastajad teda veel ei näe, kuid temal on päris hea vaade alpinaariumis kepsutavatele dagestani tuuridele. Emasirbis Deli on peigmehekandidaati juba nurga tagant piidlemas käinud.

Valgekured ehitasid pesa talvemajja ja istuvad nüüd kahel munal. Ka hiid-merikotkastel kaameraga pesas on kaks muna, kaljukotkad aga käivad ühtepuhku pesaalust munemiseks valmis sättimas.

Loomaaias vabalt kohatud liikide nimekiri sai täiendust: märtsi algul maha sadanud lumel märgati mägra jälgi otsusekindlalt mööda teed metsa poole suundumas.

Reedel alustati liigikaitseuuringute laboris naaritsatelt nõreproovide võtmisega, et kindlaks määrata loomade paaritumisvalmidus. Tänavu on plaanis kokku viia 12 paari naaritsaid.

Esmaspäeval viis OÜ Tartu Tuli loomaaia keskkonnahariduskeskuses läbi tuleohutuse õppuse.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside