Üheteistkümnes nädal

Tallinna loomaaed on esialgu avatud, ära jäävad märtsikuised loomaaednike jutud hüljestest ja ninasarvikutest, kuni kuu lõpuni ei tööta looduskooli huviringid ja külastajatel ei ole võimalik siseneda loomaaia siseekspositsioonidesse, k.a laste loomaaia lauta. Vaata täpsemalt siit.

Paastukuu teisel nädalal olid tähelepanu keskpunktis loomaaia tunnusloomad ilvesed. Kolmapäeval uinutati järgemööda neli ilvest, kes läbisid põhjaliku tervisekontrolli: nad kaaluti ja mõõdeti, neil kuulati südant, kontrolliti kõrvu, karvkatte korrasolekut, küüniseid ja liigeste liikuvust ning võeti vereproov. Kel polnud, sellele paigaldati ka kiip. Viies, kõige vanem ilves Getter, kes kevadel saab juba 21-aastaseks, tervisekontrolli läbima ei pidanud.

Loomaaia noorimatele ilvestele otsustati anda tänavu taas võimalus pulmi pidada, sestap koliti 13-aastane ilves Rina kullimäe ilveste ekspositsioonist karumaja eakate ilveste juurde.

Kuueaastase ja 16,3 kilo kaaluva Dikuša kõrvale avarasse ja metsasesse ekspositsiooni kullimäel aga paigutati üheksa-aastane pikkade kaarjate kõrvatuttidega kohev ja ilus isailves Charik, kes oma 26,4 kiloga on veidi ülekaalus. Uus heade ronimis- ja hüppamisvõimalustega aedik, suured ning häälekad röövlindudest naabrid ja muidugi kaunis kaasa Dikuša peaksid Chariku lisakilode mure peagi lahendama.

Kevadõhk lubab õue jalutama valgesaba-okassead ja hiidveised gaurid. Linnutiikidele on rändelt saabunud tuttvardid ja kalda ääres märgati toimetamas ka üht varajast vesikana ehk lauku. Sookure aedikus kalpsab aeg-ajalt vabalt elav metskits. Videvikus kaiguvad üle loomaaia lumeleopardide näugatused.

Habekotkad, raisakotkad ja hiid-merikotkad kaameraga varustatud pesades hauvad. Veebruari alguses isasel end ära võluda lasknud india pantergeko munes neljapäeval kaks muna. Esmakordselt hakkasid kudema kuld-puukonnad.

Jõesiga Pameloga prooviti klikkertreeningut. Nutikas ja koostööaldis kärsakandja sai ruttu aru, mida temalt soovitakse ja täidab nüüd innukalt talitajate poolt pakutud ülesandeid. Loe loomaaialoomade treenimisest lähemalt siit.

Vastavalt liigikaitseprogrammi paljundusplaanile saadeti üks isane naarits Hollandisse Gaia Zoosse, teine isane Prantsusmaale Zoodyssée loomaparki ning kaks isast ja üks emane naarits reisisid samuti Prantsusmaale Calviaci loomaparki.

Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed aitasid laupäeval leemurite aedikutesse liiva vedada. Selts annab oma Facebooki lehel ka teada, et tiigrioru projekti on asunud toetama Mailis Design, lapitehnikas kodutekstiile valmistav Harjumaa käsitööettevõte.

Loomaaia ja SA Lutreola juures tegutsevad vabatahtlikud liigikaitse projektide eestvedajad ootavad endi hulka aktiivseid inimesi, kes aitaksid ohustatud liikide toetuseks heategevusmüüke läbi viia. Loe lähemalt siit.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside