Üheteistkümnes nädal

Kevad tungib ustest ja akendest sisse, mis toob ka loomaaednikele paljud tööd ja tegemised tavapärasest varem kätte. Veterinaarid alustasid alpinaariumis nugiliste tõrje, sõrgade värkimise ja vitamiinikuuriga poegimiseelse kevadväsimuse leevenduseks. Aianduse ja heakorra osakond on otsa lahti teinud juba ka kevadiste korrastustöödega.

Hallhülgeil on pulmad täies leilis, amuuri kassid kurameerivad tõusvas hoos, siberi valgekured ehitavad pesa, pelikanidelt jõudsid inkubaatorisse järjekordsed kaks muna ning kaameraga varustatud raisakotkapaar tegi samuti tänavuse munakurnaga algust. Järjekordse pettumuse valmistasid aga habekotkad, kes naistepäeva õhtul oma muna pesalt lahkudes küll korralikult kinni katsid, kuid edasisest haudumisest ootamatult loobusid. Muna, mis seekord oli küll viljastatud ja kenasti arenenud lootega, jõudis aga hommikuks, mil see igaks juhuks kiiresti kohe  inkubaatorisse asetati, maha jahtuda ja loode hukkus.

Järgmise nädala linnalaagri rühmad tulid kiiresti täis, aga koolivaheajal võib mullusuvest alates Õismäepoolses lääneväravas aastaringselt tegutsevat laste loomaaeda külastada ja muid elukaid uudistama tulla ka omapäi. Ühtlasi saab soetada Matsalu Loodusfilmide Festivali varasema paremiku kommenteeritud filmiõhtute sooduspasse. Tänavune festival toimub samaaegselt nii Lihulas kui loomaaias ning kõik seitse filmiõhtut ära vaadanute vahel lähevad lõpetuseks loosi ka tasuta festivalpassid.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside