Ukraina loomaaedade toetuseks

Ukraina loomaaedade heaks saab Tallinna loomaaia vahendusel annetada pangalinke kasutades Tallinna linna e-teenuste lehel või kaardimakset tehes EveryPay kaudu.

Tallinna loomaaed on üks paljudest loomaaedadest maailmas, mis kogub toetusi sõjas kannatada saanud Ukraina loomaaedade töötajate ja loomade abistamiseks. Eestis elavate inimeste annetused edastatakse Tallinna loomaaia vahendusel täies mahus Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni (EAZA) päästeoperatsiooni kaudu Ukraina akvaariumitele ja loomaaedadele. Panustada saab kogu kriisi aja.  

Venemaa agressioon Ukrainas põhjustab jätkuvalt kannatusi inimestele, aga seal kõrval ka sõja hääletutele ohvritele – loomadele. Ukraina loomaaedadel ei ole selles inimeste maailma konfliktis mingit rolli, ometi on ka nemad sõjas rünnakute all. Kohe sissetungi alguses tabasid Feldman Ecoparki Harkivi oblastis mitu mürsku. Edasised raketid kahjustasid erinevaid ekspositsioone, mille tulemusel osa loomi said haavata, osa surid ja osa põgenesid. Nikolajevi loomaaias maandusid pommid jääkarude ja tiigrite aedikute lähedale. Pealinna Kiievi loomaial on osa loomadest õnnestunud viia maa-alustesse varjenditesse ning ligikaudu 50 töötajat on koos pereliikmetega kolinud loomaaeda, et ööpäevaringselt loomi rahustada ja neid sõjas mitte hüljata. Loomaaedadele on sealjuures abiks ka kohalikud elanikud, kuid Feldman Ecopark on juba teatanud ka kahe loomi toitma tulnud vabatahtliku mahalaskmisest vene sõdurite poolt.

Selleks, et Ukraina loomaaedade töötajad saaksid sõjakaoses keskenduda vahetule olukorrale, on neile abiks teiste riikide loomaaiad, kes aitavad kui võimalik, ohustatud loomi sõjapiirkondadest evakueerida ning annetusi koguda. Mürsu- ja pommirahe all ole ühelgi loomaaial aega, et hakata ellujäämise ja paanikas loomade rahustamise kõrval koordineerima toetuste kogumist. Olgugi, et humanitaarkatastroofis vajatakse abi igal pool, seisame Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni liikmena ühes teiste loomaaedadega just Ukraina loomaaedade töötajate ning nende stressis hoolealuste aitamise eest.

Kutsume üles ka Eestis elavaid inimesi Tallinna loomaaia kaudu Ukraina loomaaedade loomi ja töötajaid sõjakatastroofi ajal toetama. Annetused edastatakse täies mahus EAZA kaudu Ukraina akvaariumitele ja loomaaedadele. Ukraina loomaaedade heaks saab annetada Tallinna linna e-teenuste lehel või EveryPay kaudu.

Iga panus, mida olete valmis andma, võetakse vastu suure tänuga.


💙💛 AITÄH! 🙏 Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsioon vahendab, et 11.04.2022 seisuga on tänu enam kui 10 000 üksikisiku ja 100 institutsiooni erakordsele toetusele Ukraina loomaaedade hädaabifondi kogunud 1 082 336 eurot, sh ka Tallinna loomaaia vahendusel laekunud 20 000 eurot. Toetuste kogumine jätkub ning raha läheb Ukraina loomaaedadele toidu, veterinaarvahendite, kütuse ja transpordivahendite soetamiseks – selleks, mis sõjaolukorras hädavajalik. Lähemalt.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside