Vihmametsa hoone jõudis sarikapeoni

Kolmapäeval, 15. detsembril võtsid abilinnapea Vladimir Svet, Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov ja Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran Ehitus5ECO OÜ-lt vastu loomaaia Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone sarikapärja ning tänasid ehitajaid seni tehtud töö eest.

„Rajatav ekspositsiooniala annab loomaaiale uusi võimalusi keskkonnahariduslikuks tegevuseks ja teadustööks, luues samas lisandväärtust ka loomaaia külastajatele,“ märkis Tallinna keskkonna- ja kommunaalvaldkonda kureeriv abilinnapea Vladimir Svet. „Vihmametsa silmapaistvamateks elanikeks saavad saarmas, binturong, kalakass, lendkoer ning vabalt elavad linnud, kahepaiksed ja roomajad. Selle kõrval on oluline ka interaktiivne ekspositsioon, mis selgitab külastajatele vihmametsade hävimist ning nende alalhoidmise vajadust.“

Kaasaegse ja tervikliku Kagu-Aasia troopilist ökosüsteemi tutvustava ekspositsioonihoone keskseks elemendiks on kasvuhoone ala, kuid vihmametsa kogemust aitavad luua ka sissepääsust vihmametsani viiv tunnel ja kasvuhoonele järgnev interaktiivne galerii. Meeldivaid elamusi pakuvad toitlustusalalt vihmametsale ja tiigriorule avanevad vaated.

Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran lisas, et Tallinna Loomaaeda rajatav vihmametsa ekspositsiooniala ei kopeeri ühtegi olemasolevat ekspositsiooni maailmas. „Tegemist on koostöös zoodisaineritega sündinud originaalprojektiga ja selle alusel rajatav ehitis on ainulaadne. Seetõttu on ta väljakutseid pakkuv nii ehitajale, näiteks erilise katuselahenduse tõttu, kui hiljem ka loomaaia töötajatele – pole ju sellelaadset ekspositsiooni, kus osa loomi külastajatega samal alal vabalt ringi uitavad, enne Tallinna loomaaias olnud,“ rääkis Maran. „Loodame külastajaid rõõmustada ka mitmete uute loomadega, näiteks ei ole meie kollektsioonis eksponeerituna varem olnud lendkoera.“  

Tallinna Loomaaia Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoonet ehitab Ehitus5ECO OÜ ja hoone projekteerija on ConArte OÜ. Projekti kogumaksumus on 5,28 miljonit, sh 2,49 miljoni euroga toetab projekti EAS-i Euroopa Regionaalarengu Fond ning 2,79 miljonit eurot kaetakse Tallinna linnaeelarvest.

Vihmametsa ekspositsioonihoone valmib 30. juulil 2022, kuid külastajatele avatakse see 2023. aasta aprillis, sest taimed-loomad vajavad aega kohanemiseks.

15.12.2021

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside