Viiekümne esimene nädal

manul_foto Inari LeimanTeisipäeva õhtupoolikul saabus lennukiga Tallinna loomaaeda Sise-Aasia kiviklibuste alpiaasade pika- ja kohevakarvaline kaslane, ülihea peitusemängumeister manul. Rootsis Nordens Arki loomaaias sündinud noor isane manul nimega Aiolos on rahulik, julge, uudishimulik ja hea isuga: Tallinna loomaaia karantiinis tuli ta transpordikastist välja kohe, kui see avati. Videot näed siin. Tallinnas ootab teda ees kohtumine Banšiga, Inglismaal Colchesteri loomaaias sündinud kaheksa-aastase emase manuliga.

Esmaspäeval hakkasid pulmi pidama vaarid, kirileemurid. Sellal kui isane ja vanem emane õrnutsevad, püüab noorem emane neid armukadedalt segada, kuigi pole ise veel valmis isase kosimiskatsetele vastama.

Dalli lumelammastel aga on pulmad täies hoos. Kui aedikute koristamise hõlbustamiseks oli vaja kari ringi ajada ja jäär korraks eraldada, pani rõngassarveline isane sellise paugu värava pihta, et värav ratastelt maha kargas ja parandamine hulga aega võttis.

Sügisel loomaaeda toodud noor must-toonekurg kolis arstimaja karantiinist lindude osakonda, teiste toonekurgede kõrvale. Looduskooli eluslooduse klassi aga kolis elama maisimadu.

Jääkaru Friida, kel kesknädalal 13. eluaasta täitus, saab nädalavahetusel loomaaiasõpradelt sünnipäevakingiks suure püti, millega on mõnus jõudu katsuda.

Neljapäeva õhtupoolikul avati loomaaia keskkonnahariduskeskuses ühe tänapäeva parima animalisti Vitali Novikovi tööde ülevaatenäitus „Loomaplastika“, mille kunstnik on pühendanud lastele. Vitali Novikov, pseudonüümiga Vargatšev, on üks Venemaa isikupärasemaid kunstnik-animaliste, tema nimega on seotud terve animalistikaperiood. On vähe kunstnikke, kelle looming oleks sedavõrd tunnustatud nii kodu- kui välismaal. Näitusel on välja pandud kunstniku skulptuurilooming alates pisiplastikast kuni suurte figuurideni, materjaliks portselan ja pronks, lisaks näeb kunstniku loomajoonistusi ja -visandeid. Näitus jääb avatuks kuni 4. aprillini 2016, näituse nautimiseks eraldi piletit lunastama ei pea.

Jõuluvanad külastavad tänavu loomaaeda 27. detsembril. Loomaaed on avatud kogu pika pühadeaja, kuid loomi uudistama tulles tasub kehakinnitus endale ise kaasa võtta, sest loomaaia kohvikud on 23.-26. detsembrini suletud.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside