Viiekümne esimene nädal

Loomaaed on pühade ajal tavapäraselt avatud ja kõik loomad ootavad külla! Esimesel jõulupühal, mis seekord on esmaspäev, avab loomaaed külastamiseks erandkorras kell 11–14 ka nii troopikamajad kui paksunahaliste maja. Keskkonnahariduskeskuse fuajees loomaaia lääneväravas on taas välja pandud Kalevi kommivabriku martsipaniloomaaia vahvad kujukesed. Teisel jõulupühal, 26. detsembril aga saabuvad loomaaialoomadele kinke tooma jõuluvanad Eestimaa Jõuluvanade Ühendusest. Täpne kava on üleval loomaaia kodulehe sündmuste kalendris.

Sõraliste maja soojuses on hakanud sündima kameruni kääbuskodukitsede tallekesed. Kesknädalal munes järjekordse muna keskaasia kilpkonn. Argusfaasanid laulavad, habekotkad aga asusid juba paarituma.

Pooleaastane ninasarvikutüdruk Kibeta sai endale vaderi. Teda hakkas toetama AS Talot, kes on ka ninasarvikuema Kibibi vader.
Ka Facebooki jõulukalendri vaderikampaania kogub hulgaliselt toetajaid.

Kolmapäeva varahommikul läks loomaaiast eetrisse ETV hommikusaade Terevisioon. Sai näha, kuidas Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi nobenäpud loomade jaoks jõuluvanade kingikotti kinke meisterdavad, mida teevad varahommikul laste loomaaia kitsed, kuidas läheb tuleva aasta loomaks kuulutatud ilvesel ning kuidas tunnevad end jääkarud oma uues kodus. Telesaade Osoon aga nimetas teravmokk-ninasarvik Kibibi aasta emaks.

Loomaaias tõmmati joon alla esimesele talitajate täiendõppekursusele. Euroopa Sotsiaalfondi toel koostöös Kopli Ametikooliga paralleelselt nii eesti kui vene keeles läbi viidud kursuse lõpetasid 24 osalenut.

Tondi põhikooli õpilased käisid loomaaialoomi uudistamas ja tõid neile jõulurõõmuks mett, pähkleid, seemneid, porgandit, õuna, kõrvitsat ja apelsini.

Loomaaia kassades ja meenepoes on müügil loomaaia 2018. aasta graafiline kalender „Jääkaru aastaring“.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside