Viiekümne esimene nädal

Kogu pika pühadeaja on loomaaia kassad avatud tavapärastel aegadel kella 9–15, jalutada võib hämarduvas loomaaias kuni kella viieni õhtul.

Advendiaja viimane õhturetk stardib sel laupäeval. Lund, mis teed valgemana hoiaks, küll pole, kuid seda põnevam on pimedas või retkejuhi taskulambi valgel silmi ning muid meeli teritades püüda loomaaia asukaid tabada. Ka elukatele on taskulambi „päikesejänku“ ning väljaspool tavapärast külastusaega loomaaias liikuvad inimesed ergutav ja uudistamist väärt kogemus.

Läinud nädalal loomaaeda saabunud manulipoiss Altani kohanes ruttu. Ta sööb hästi ja käib juba õueaedikus, nii et hea õnne korral võib teda vana lõvimaja väikekiskjate reas ka näha.

Kesknädala torm loomaaias palju kurja ei teinud. Üks puu kukkus küll troopikamaja hoovis pikali, kuid aedikuid, loomi ega inimesi see ei ohustanud.

Väga kurvalt algas nädal laste loomaaias. Üksteise järel lahkusid kõige vanem 13-aastane kameruni kääbuskits Tetis ja tervisega kimpu jäänud kuueaastane alpaka Veronika.

Koos heade jõulusoovidega tuli Austrias asuvast Haringsee ohustatud raisakotkaste säilituskeskusest rõõmustav teade, et Tallinna loomaaias märtsikuus koorunud ja aprillis nende juurde habekotkastest kasuvanemate toita lennutatud kaks habekotkatibu on kenasti sirgunud. Mõlemad on emased ja liiguvad esialgsete plaanide kohaselt kevadel edasi Haute-Savoie paljunduskeskusesse Prantsusmaa Alpides, et valmistuda loodusesse laskmiseks.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Jätke tagasiside