Viiekümne esimene nädal

Soojal ja sombusel kesknädalal, 16. detsembril sai 18-aastaseks Tallinna loomaaias sündinud ja siin ka kaks poega üles kasvatanud jääkaruemand Friida. Tema sünnist ja elust loomaaias saab lugeda loomaaia kodulehe loomalugude rubriigis siin.

Lumekirmet, nagu päev enne sünnipäeva, ei olnud ilmataadil seekord pakkuda, kuid kingitused sai karumemm sellele vaatamata nagu tavaliselt õueaedikusse. Ta nuuskis riburada üle jõhvikate, porgandite, lihatükkide ja muu maiusega täidetud jäätordi, torude ja oksahunniku alla peidetud lihakäntsaka, suure kõrvitsa, millel porganditest ja õuntest number 18, ning mõnusalt laia männi-ja kuuseoksa hunniku. Kinkide lahtipakkimist alustas Friida muidugi peatoidust, rasvasest lihakäntsakast, aga ka porgandid maitsesid talle hästi.

Jääkaru Rasputin teeb talitajate usaldamisel edusamme. Pisku peal peetud ja kesknädalal Friida matsutamisel kõrvalaedikus vesise suuga silma peal hoidnud karumürakas tuli neljapäeval esimest korda talitajate juuresolekul majja sisse, sai maiustada vuttidega ja pistis söömaaja lõpetuseks kinni talitaja pakutud värske kurgi.

Loomaaed on tühi, vaikne ja vihmast märg. Vaid mõni üksik vapper külastaja trotsib hallust. Ometi tasub ka praegusel, peaaegu lausvideviku ajal loomaaeda tulla ja minna külla elukatele, keda hämarus paelub. Näiteks uudistada kullimäel elavaid öiseid röövlinde kakke. Siin võib peale sattuda suurima kakulise, pea hanesuuruse kassikaku tiivasirutusele-ringutusele või meelitada pisikese esinemisalti vöötkaku saagiga uhkeldama.

Ja muidugi toob valgust ning põnevust hämarusse Eesti valguskunstnike looming: viis loomaaias välja pandud huvitavat valgusinstallatsiooni.

Selle nädala ahvivaimustuse videopostitus keskendub Lõuna-Ameerika Amazonase jõgikonna vihmametsade äärmiselt rahumeelsete ja uudishimulike küünisahvide – valgetups-marmosettide – elule ja tegemistele nii looduses kui ka loomaaias.

Laupäeva õhtupoolikul leiab aset viimane loomaaiaretk õhtuhämaruses.

Kogu pika pühadeaja on loomaaia kassad avatud tavapärastel aegadel kella 9–15, jalutada võib hämarduvas loomaaias kuni kella viieni õhtul.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside