Viiekümne esimene nädal

Lumehelbeid täis toomapäeva õhtupoolikul algas talv ning läbi lumevalge hämaruse saabusid Tallinna loomaaeda uued asukad Korkeasaari loomaaiast Helsingist. Pärast laevareisi ja lühikest autosõitu jõudsid oma uude koju neli Bennetti känguru ja noor isane amuuri kass Murmur.

Kängurud Morris, Marshall, Michele ja Melody tulid täiendama Tallinna loomaaias juba elavat neljaliikmelist Bennetti kängurute gruppi. Amuuri kassi aga näeb siinmail taas pärast viieaastast vaheaega. Kaug-Idas ja Kirde-Hiinas elavat ning välistunnuste põhjal esiti eraldi liigiks peetud amuuri kassi loetakse tänapäeval pigem sarnaseks Kagu-Aasias elava bengali kassiga.

Amuuri kass Murmur paigutati Sise-Aasia väikekiskjate kompleksi manul Marsi elupaiga kõrval olevasse aedikusse. Samas aedikus varem elanud 14-aastane rookass Polja kolis tagasi vanasse karumajja oma kaheksa-aastaste poegade Mareki ja Paula lähedusse.

Jõululaupäeval ja jõulupühadel on loomaaed avatud tavapäraselt. Teise jõulupüha, 26. detsembri keskpäeval saabuvad loomaaeda punakuuelised jõulutaadid ja -memmed Eestimaa Jõuluvanade Ühendusest, et anda loomaaiaasukatele üle jõulukingid. Jõuluvanade meeleolukas kingirongkäik algab keskkonnahariduskeskuse juurest, kus kingitused saavad laste loomaaia asukad, ja liigub seejärel mööda loomaaeda, peatudes elevant Carli, ninasarvikute, muskusveiste, amuuri leopard Alexei, jaapani makaakide, hüljeste, takiinide ja jääkarude juures. Päeva täpne kava on siin.

Peale nimetatud loomade saavad kingitusi ka loomaaia ülejäänud asukad. Loomaaednikud, looduskooli õpilased ja head vabatahtlikud abilised on nädala alguses toimunud pajupallide töötoast saati igal vabal hetkel ametis jõulukinkide meisterdamisega. Juba on saabunud kohale jõulukuused ning loomadele tuuakse nosimiseks ka kuuseoksi.

Muskusveised ja paksunahalised lasevad lõhnavatel kuuseokstel hea maitsta, kalakassile aga riputati okstest tehtud kuusetüükale lihatükikesi.

Manul Altani istub oksal, ümar kui jõulukuul. Punapiraajad troopikamajas sädelevad nagu jõuluehted. Erksate triipudega lehestikukonnad ei lase sirinal vaibuda. Raisakotkad laiutavad uhkelt tiibu, habekotkad on suled ontlikult kohevile löönud, hiid-merikotkad hüüavad, et kullimägi kajab.

Elevant Carl aga mätsis end esmaspäeva õhtupoolikul vaatamata jahedusele õue sinisaviaugus üleni siniseks.

Jõulusaginast ei lase end segada vaid pesukarud: vastu talve ümaraks söönud loomad põõnavad karumaja siseruumis.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside