Viiekümne kolmas nädal

Aastavahetuse talvehalluse kirgastamiseks leiab loomaaia õuealal jalutades erksavärviliste kehakatetega elukaid, näeb suuri säravaid ja uudishimulikke silmi, kuuleb kakkude uhhuutamist, hiid-merikotkaste huikeid, valgekurgede paaris kruuksumist, amuuri leopardi saagimist meenutavaid möirgeid, jaapani makaakide heledaid üllatushõikeid. Kõik see kaalub üles saluudi ja paugutamise!

Leekiva rinnaesise ja otsekui pärleid täis puistatud sulestikuga uhkeldav puna-helmesfaasani kukk uudistab ühtmoodi huviga nii maha sadanud lumekirmet kui ka üksikuid aedikust mööduvaid külastajaid. Kuningfaasani kukk sirutab tiibu ja lööb lahti oma sulestiku kirevuse. Sini-kõrvukfaasanid on end suurteks sinakateks sulepallideks kohendanud. Pilvealune hämarus toob välja isegi kaarna ronkmusta sulestiku varjundid, ka tagasihoidliku mikaadofaasani kuke must sulestik küütleb väheses valguses.

Valvas ja jutukas hõbefaasani kukk kaitseb hoogsalt oma territooriumi ja kanakest vaataja eest, aga valge varese vastu ei saa – too käib aeg-ajalt oma aedikukaaslaste sabasulgi näpistamas.

Ega faasanikanakesedki kukkedele kauniduselt alla jää, kuid nende sulestiku õrna ilu tabamine vajab väheke süvenemist.

Kapimaa asukas merevaigukarva silmadega damaani-kassikakk huikab võidu suure kassikaku ja lumekakuga. Hämaruse saabudes muutub toimekaks kullimäe ilvesepaar.

Pehmed talveilmad lubavad jätkuvalt õue ka soojade maade asukaid. Kured ja sini-paabulinnud saavad ise valida, kas olla toas või õues.

Teravmokk-ninasarvikud ja Aafrika savannielevandid käivad jalgu sirutamas ja aedikusse peidetud maiuspalu noolimas nii hommikupoolikul kui pealelõunal. Kõik loomad ootavad pikisilmi jõulumüükidest üle jäänud kuuskede saabumist loomaaeda.

Liigikaitseuuringute keskuses võtavad tumedate nööpsilmade ning tiheda, sooja ja vastupidava talvekasukaga poolveelised pisikiskjad euroopa naaritsad vastu esimest talve uues naaritsakompleksis.

Pürjapull seisab uduvihmas stoilise rahuga, samas kõrval asuvas ameerika piisonite aedikus võib peale sattuda võimsate veiste hommikusele tervisejooksule. Sõrgade klobinal, et maa müdiseb ja keel vesti peal.

Kümne aasta ja seitsme kuu vanusena suri kolmapäeval Tallinna loomaaia viimane kährik.

Loomaaed sõlmis ettevõttega Ehitus5ECO OÜ lepingu Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone ehitamiseks. Seal leiab endale elupaiga valik piirkonna ohustatud pisikiskjatest, lindudest, kahepaiksetest ja muudest huvitavatest elukatest. Ekspositsioon avatakse 2023. aasta kevadel. Täpsemalt projektist siin.

Paldiski maanteele avanevas loomaaia põhjaväravas on uus sissepääsusüsteem nüüd valmis külastajate sisselaskmiseks. Kuna kõik loomaaia siseekspositsioonid on Harjumaale kehtestatud piirangute tõttu suletud, siis on sissepääs loomaaeda praegu soodsam kui tavaliselt. Palume loomaaiakülalistel käituda vastutustundlikult ja mitte koguneda troppi vaateklaaside ette.

Hüvasti aasta 2020, tere tulemast 2021!

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside