Viiekümne kolmas nädal

india rippkõrvkitse talled_foto Inari LeimanJõululaupäeval sündis esimene india rippkõrvkitse talleke, kolm päeva hiljem järgnesid talle veel kaks. Loomaaia titetoa töötajatel on nüüd aastavahetuseks käed tööd täis, sest kitsemammad oma poegadest välja teha ei soovinud, isu aga on kolmel tallekesel väga hea.

Esmaspäeval sündisid kaks poega Tšiili Andide kaljupiirkondadest pärit looduses äärmiselt ohustatud villakhiirte ehk tšintšiljade paaril.

Ilma külmenemine sundis kured ja toonekured siseruumi. Õnnekurgede juures üleskasvanud valgekurepoeg kolis kasuvanematest lahku ja alustas iseseisva eluga.

Endisaegse sõjaväelao nüüdse soojalembeste sõraliste maja katus ja hiidveiste gauride varjualune said aasta lõpuks peale uue katte, ka paksunahaliste maja elevantide vaateplatvormi katus muudeti vettpidavaks.

Aafrika seakatku ohu tõttu ei või loomaaed vastu võtta kuuski, nulge ega metsaande.

Lõppev aasta on loomaaiale edukas olnud. Loomaaed on vastu võtnud üle 385 tuhande külalise – nii palju huvilisi aastas pole sel sajandil loomaaeda veel külastanud. Omatuluplaan on täidetud, uus keskkonnahariduskeskus kogub tuntust, üha hoogsamalt tegeldakse loomaaialoomade elukeskkonna ja käitumise rikastamisega. Tallinna Loomaaia Sõprade Selts koondab palju toredaid ja pühendunud inimesi, kes aitavad loomaaiaelu huvitavamaks muuta, viia läbi talgupäevi ja erinevaid sündmusi, kavandada ja teostada uusi põnevaid ekspositsioone. Loomaaiakülaliste abiga on toetatud lumeleopardide loodusliku asurkonna uurimise tõhustamist, õige pea läheb teele toetussumma amuuri leopardi ja amuuri tiigri looduses säilimise toetuseks. Jääkarude uue eluaseme, polaariumi ehitamise Tallinna loomaaeda on võtnud oma südameasjaks pea iga Eesti inimene. Aitäh kõigile!

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside