Viiekümne teine nädal

Pühapäeval, 27. detsembril saabuvad loomaaeda Jõuluvanade Ühenduse jõulutaadid ja -memmed , et ka loomadele jõulurõõmu jagada. Ringkäik algab loomaaia Õismäepoolsest keskkonnahariduskeskusest kell 12 ja kestab kella kolmeni välja. Loomaaia Sõprade Seltsi toredate liikmete poolt meisterdatud kingitusi jagub elevantidest hiirteni. Ka külastajate kaasatoodud maiused jõuavad loomadeni, kuid need tuleb esmalt jõuluvanade kingikotti pista. Kingijagamisel tühjaks läinud kõhtu saab täita keskkonnahariduskeskuse Mõmmu kohvikus.

Elevandimajas saab piiluda ülipõnevate, kogu elu maa-alustes urgudes ja käikudes veetvate peaaegu karvutute loomakeste – paljastuhnurite maailma. Need pisikesed, näriliste seas ebatavaliselt pikaealised ja väga hea tervisega loomakesed elavad ühe emase, kuninganna, poolt juhitavas koloonias ja teevad kogu urusüsteemi kaevamistöö ära vaid esihammastega.
paljastuhnuri portree_foto Maaja Kitsing paljastuhnur_foto Maaja Kitsing paljastuhnur porgandiga_foto Maaja Kitsing
Teisipäeval kolis kameruni kääbussokk Lilliput laste loomaaia kitsekarja juurest tagasi sõraliste majja oma endise karja juurde korda hoidma ja jõudis just parajaks ajaks – kesknädalal nägid ilmavalgust tema sealse karja esimesed kaks tallekest.

Vahepeal nohuga kimpus olnud karakalipere saab taas õueaedikus toimetada, alpinaariumi lumeleopardiperet ekspositsiooniaedikus aga pühade ajal ei näe – kompleksi seina vahele jooksnud vihmavesi, mis loomade jalgealuse pidevalt märjana hoidis, sundis alustama remonti ja sestap saavad irbised õueõhku hingata vaid tagumistes puurides.

Aafrika savannielevant Carl on soojal jõuluajal aga väge täis. Õues betoonseina külge ketiga rippuma kinnitatud suurt kallurirehvi mängeldes loopides murdis ta katki paksu metallist kinnitusaasa. Nüüd peab ta mõnda aega mänguasjata läbi ajama, sest elevandipulli jõule vastu pidavat kinnitust ei olegi nii lihtne valmistada.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside