Viiekümne teine nädal

Kesknädalal, teisel jõulupühal oli loomaaed punakuuelisi taate, memmesid ja noorematki rahvast täis. Hommikupoolikul rühkisid läbi loomaaia päkapikkudeks maskeerunud linnaorienteerumise jõulujooksust osavõtjad, keskpäeval aga saabusid loomaaialoomadele jõulurõõmu tooma ehtsad jõuluvanad. Loomadele ette valmistatud üllatustest said sel päeval osa üle tuhande loomaaiakülalise. Nad nägid jõulutaate laste loomaaia kihnu lammastele maiust viimas, elevantide ja ninasarvikute aedikutesse kingitusi poetamas, muskusveiseid üllatamas, lõvipuuris askeldamas, jääkaruküngast vallutamas ja paljudele teistelegi loomaaiaasukatele jõulurõõmu toomas.

Vaata lisa loomaaia kodulehe galeriist. Jõulutaatide külaskäigu meediakajastusi näeb siin ja siin.

Peagi saabuva aastavahetuse üle rõõmustades tasub aga meeles pidada, et enamik loomi pelgavad pauke väga. Ka loomaaiaasukad oleksid üliõnnelikud, kui läheduses uusaastasaluuti ei lastaks.

Kolmapäeval leidsid talitajad elevant Draay latrist kolmeks tükiks pudenenud suure hamba. Draayle suhu vaadates selgus, et vahetumas on parem ülemine purihammas. Elevandil on suus neli purihammast, igas lõualuupooles üks. Kauasest tarvitamisest kulunud purihammas asendub uuega, mis tekib selle taga ja nihkub eestpoolt ära langenud hamba asemele. Niisugune horisontaalne hambavahetus võib londilistel toimuda elu jooksul kuus korda. Mitmes hambavahetus Draayl käsil, ei ole täpselt teada, sest alati ei õnnestu hambatükke üles leida.

Möödunud laupäeval ja sel teisipäeval, esimesel jõulupühal munesid käharpelikanid kaks muna. Ja kuigi munad on viljastamata, sest isaslind on väga vana ja saab emaslindude käest enamasti kere peale, hauvad nood nüüd kurna suure hoolega.

Kaheaastast jääkarupoiss Aronit ja 1,5-aastast ninasarvikutüdruk Kibetat harjutatakse tasapisi emadest eraldi olemise ja iseseisvusega.

Loomaaia kassadest ja meenepoest saab veel osta tuleva aasta loomaaia kalendrit ja muid toredaid meeneid. Viimane tänavune loomade avalik toitmine koos kommentaaridega toimub sel pühapäeval, 30. detsembril.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside