Viiekümne teine nädal

Aasta viimasel laupäeval, 28. detsembril saabuvad loomaaia asukatele jõulurõõmu kinkima jõulutaadid ja -memmed Eestimaa Jõuluvanade Ühendusest. Kingikotte aitasid tänavu täita päkapikud Tallinna Inglise Kolledžist, Lionsklubi LC Tallinna Reval klubist, pereettevõttest Vunder ja Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsist. Kohal on tantsupäkapikud Janne Ristimetsa Tantsustuudiost.

Tund enne keskpäeva astuvad punakuued välja Rebasemäe metsast ja alustavad loomaaiaringi kingituste jagamisega laste loomaaia kodu- ja lemmikloomadele. Edasi kõnnitakse kaamelite, jääkarude, ilveste, hüljeste ja jaapani makaakide juurde. Jõulurõõmu saavad maitsta ka troopikamaja asukad, amuuri leopardid, pesukarud, naaritsad ja paksunahaliste maja elanikud. Ja muidugi ei unusta jõuluvanad oma lemmikuid – muskusveiseid. Kellaaegadega kava on siin.

Loomaaiakülalisedki võivad loomadele kingitusi väravates asuvatesse kastidesse poetada: jõulumaiuseks sobivad hästi maitsestamata pähklid, seemned, mesi ja kuivatatud suhkruta puuviljad.

Keskkonnahariduskeskuses elavad valgetups-marmosetid, kes oma jõulukalendri juba detsembri keskel toimunud ahvipäeval korraga tühjaks nosisid, hoiavad maiustustekastil igatahes silma peal ja vilistavad lootusrikkalt.

Laste loomaaias pulmi pidanud kameruni kääbuskitse sikk Mars kolis Võrumaale suuremat kitsekarja hurmama. Tema asemel saabusid just enne jõule sõraliste majast laste loomaaeda hollandi kääbuskitse sikk Vuk ja nooruke kameruni kääbuskits Viki. Vuki ja Viki juurde lasti laste loomaaias sündinud kaheaastased kameruni kääbuskitsed Puhh ja Ruu.

Loomaaia kassad on avatud kella 9–15 ning loomad ootavad külalisi ka vana aasta viimasel ja uue aasta esimesel päeval.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside