Viiekümne teine nädal

Kolmapäeva hommikul, just päev enne jõululaupäeva maha sadanud lumi muutis loomaaia armsalt jõuluseks ja pakkus loomaaiaasukatele palju toredaid emotsioone. Jääkaru Raspi oli juba varavalges õueaedikus lund tervitamas: lasi liugu, püherdas ja veeretas suure sinise palli lumepalliks. Jääkaru Friida nühkis hoolega oma porikarvase kasuka taas valgeks. Ninasarvikud kilkasid, traavisid ja pidasid sarvevõitlust, isegi kääbusjõehobu Pupa läks õue lund uudistama. Dagestani tuurisikud lõid lumerõõmus päid kokku ja kepsutasid, mis jaksasid. Vaata loomaaialoomade lumeelevust siit.

Troopikamaja krokodillid said oma jõulusöömaaja kätte juba esmaspäeval. Harikrokodill Vanamees, Tallinna loomaaia vanim asukas, ampsas õnge otsast üksteise järel kaks sulitut supikana, väikest kasvu ja veidi noorem emane harikrokodill Lonni püüdis hambusse ühe kana. Tömpkoon-krokodill Žabka oleks ka hea meelega linnuliha proovinud, kuid tema menüüs oli rott. Hiina alligaator Mei-Mei aga jahtis veepinnalt vaikselt kalatükke.

Suures mereakvaariumis toimetav erksavärviline, seljal kahe punase ja ühe valge pikitriibuga puhastajakrevett pakub kaladele usinasti puhastusteenust. Töötjad jälgisid, kuidas suur vöödiline piitselg ujus kreveti juurde kivide vahele ja lasi end põhjalikult igalt poolt parasiitidest ning surnud naharakkudest puhtaks ampsata. Teenusega rahul ujus ta eemale. Seejärel kohale ujunud kollasele sebrasoomile aga puhastusteenus vist hästi ei sobinud või oli krevetil juba kõht täis, igal juhul ujus nihelev kala varsti eemale.

Emased käharpelikanid on munenud juba kolm muna ja istuvad kordamööda pesal. Vaatamata sellele, et vanast isasest käharpelikanist asja ei ole ja munetud munad on viljastamata, lastakse emastel haududa, et vajaduse tekkimisel oleks võimalik panna neile pessa väljahaudumiseks roosapelikani muna.

Loomaaiaasukad said nuuskimiseks, närimiseks ja elupaikade kaunistuseks okaspuude oksi. Surikaatidele ja tamariinidele meeldisid aromaatsed oksad väga, faasanid, kakud ja okashiired uurisid uusi varjepaiku, vööthüäänid tassisid ja järasid oma männioksi mõnuga.

Ohualti Aafrika päritolu primaadi kaelusmangabei pere sai uudistamiseks terve kookospähkli. See pakkus palju põnevust, kuid koort katki teha ei õnnestunud ka isasloomal, kes pähkli kiivalt endale haaras. Samas anakonda kestast, mis neile samuti uudistamiseks anti, õnnestus emasloomal suurem tükk endale haarata. Ühiste jõududega tõmmati kogu kest tükikesteks ja pisteti nahka.

Valgetups- ja kääbusmarmosetid said maiustada looduskooli õppeklassis ülemäära siginud raagritsikatega.

Ahvivaimustus läheb sel nädalal külla Tallinna loomaaia suurele jaapani makaakide perele.

Läinud laupäeval Tšehhimaa poole teele saadetud buhhaara uriaali jäär jõudis kenasti Libereci loomaaeda kohale. Liigikoordinaatori poolt sugu jätkama määratud rõngassarve ootavad uues kodus ees kolm buhhaara uriaaliutte.

Jõulutaadid, -memmed ja päkapikud tänavu loomaaeda ei kogune, kuid jõulu ja uue aasta kingid ning maiustused saavad loomad kätte ikka, vaid veidi hajutatumalt.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside