Viiekümne teine nädal

Aastavahetusele vastu astuv loomaaed näeb välja kui lumemuinasjutt. Iga päevaga läheb kukesammuke valgemaks, lund pudiseb taevast aina juurde ja ka külmakraadid on nüüd veidi järele andnud. Mis muud, kui tõend näppu, kelk kaasa ja loomaaia lumistele teedele sahistama!

Kes pakaselisel teisel jõulupühal koos jõuluvanadega loomaaialoomadele jõulurõõmu tooma ei jõudnud, sel pole vaja kurvastada. Loomaaiaasukatele pakutakse iga päev veidi põnevust ja nende elu tehakse huvitavamaks kasvõi toidu tavapärasest erineva serveerimisviisi ja mõne nuputamisülesande andmisega. Loomaaias jalutades tasub silm peal hoida loomade söögiaegadel ja tegevustest osa saama minna.

Samas võib hea õnne korral ka puhta juhuslikult mõnele põnevale tegevusele peale sattuda, sest paljude loomaaiaasukate söögi- ja treeninguajad varieeruvad, et ei tekiks igavat rutiini.

Jääkarud, kes jõuluvanade tervitamise õhinas pühapäeval oma majja sisse ei läinud ja seetõttu kinkidest sel päeval ilma jäid, said jõulukuused, maiuspalad ja mänguasjad õueaedikusse kesknädalal.

Ninasarvikutele kingitud suur kanister, mille loomad mängides juba sarvega lössi ja auklikuks vajutasid, koputati uuesti vormi ja pandi koos maiuspaladega loomi taas õueaedikusse meelitama.

Ööpäev ringi õues linnutiikide lumisel aasal elavad vähenõudlikud ja kokkuhoidlikud kihnu lamba jäärad näsisid jõulukingiks toodud kuuske veel kesknädala õhtupoolikulgi.

Pisikesed magusamaiad kaugest Austraaliast pärit kukkurloomad suhkru-liugurpossumid, keda looduskooli koridoris näha võib, limpsivad loomaaia mesilast pärit väärt mett, kui vaid antakse. Vaata ka laste loomaaia Facebooki lehte!

Amuuri leopard Alexeile aga serveeriti neljapäeval lihakäntsakas pappkastis.

Läinud nädalal hakati ninasarvikutele õpetama jala tõstmist ja tallaaluse ettenäitamist. Üksteisest arusaamine oli esiti paras pähkel nii talitajatele kui ka loomadele, kuid pisitasa teineteisemõistmine siiski tuleb. Peale esimest treeningut oli ninasarvik Kigoma aga nii väsinud, et kui ta õue lasti, siis heitis ta seal kohe pikali. Tal on õues põrandasoojendusega plats, nii et külmetamist karta ei ole.

Ega loomad tegevuse leidmisel hätta jää. Elevandiemandad, kes eriti maitsva heinasületäie ühel hommikupoolikul kiiresti nahka panid, katsusid kordamööda tühja heinavõrku, kuni ettevõtlik Fien londiga võrgust tugevamini kinni sasis, selle laest alla sikutas ja seda siis endale seljale viskama asus. Ja kui võrk uljast viskest Draay ette maandus, siis sai ka tema sellega selga vihelda, enne kui talitajad märkasid ja võrgu tagasi nõudsid.

Sõralistel värgitakse vastavalt vajadusele ja võimalusele sõrgu. Kullimäel aga tehti nugilisetõrjet eakatele stepikotkastele. Vanim neist on juba 40-aastane, kuid lendamisega hätta ei jää.

Head vana-aasta lõppu!

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside