Viiekümne teine nädal

Keda mõnusalt talviseks muutunud ilm veel õue ega loomaaeda meelitanud ei ole, neil tasub kindlasti pühapäev loomaaia jaoks reserveerida. Nimelt kogunevad siis loomaaeda kümmekond jõuluvana, et loomaaiasõprade ja vaderite valmistatud jõulukinkidega loomi rõõmustada. Jõuluvanad asuvad teele loomaaia Õismäepoolsest väravast kell 11.

Aasta lõpp on toonud loomaaeda juurde nii peenikest peret kui uusasukaid.

Detsembri keskpaigas sündis poeg mokodel, Brasiilia päritolu kõrgejalgsetel mägi-merisigadel. Möödunud laupäeval täienes laste loomaaia kääbuskitsekari, juurde sündis kaks uut kits-tallekest. Pühapäeval aga said roosapelikanid maha juba teise munaga, mis paigutati haudele inkubaatorisse. Esmaspäeval nägi antiloobimaja soojuses ilmavalgust koguni 11 vietnami rippkõhtsea põrsakest.

Oktoobri lõpus sündinud kolm luitekassi poega said teisel jõulupühal kätte oma kohustusliku vaktsiinisüsti ja kolisid seejärel koos emaga rahva ette väikese troopikamaja ekspositsiooni. Sama maja suurde akvaariumi lasti aga grupp sõõrahvenaid, keda peetakse akvaariumikalade kuningateks. Amazonase jõe vesikonda koduks pidavatel sõõrahvenatel on omapärane viis oma järglaste eest hoolitseda: nende maimud toituvad mõlema vanema keha limaeritistest.

Jõululaupäeval jõudis Moskva loomaaiast Tallinna siinsetele kaljukitsekarjadele verevärskenduseks paar siberi kaljukitsi, paar dagestani tuure ja tadžiki markuuri sokk. Lindude osakond sai juurde kaeluskotka emalinnu ja ühe Tallinna loomaaiale päris uue liigi – mägikure. See mustade pea-, kaela- ja sabasulgedega keskmist kasvu hall kurg on tasapisi väheneva asurkonnaga Tiibeti platoo asukas ja kuulub nagu enamik maailma kureliike ohustatud liikide nimekirja.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside