Viiekümne teine nädal

Keda mõnusalt talviseks muutunud ilm veel õue ega loomaaeda meelitanud ei ole, neil tasub kindlasti pühapäev loomaaia jaoks reserveerida. Nimelt kogunevad siis loomaaeda kümmekond jõuluvana, et loomaaiasõprade ja vaderite valmistatud jõulukinkidega loomi rõõmustada. Jõuluvanad asuvad teele loomaaia Õismäepoolsest väravast kell 11.

Aasta lõpp on toonud loomaaeda juurde nii peenikest peret kui uusasukaid.

Detsembri keskpaigas sündis poeg mokodel, Brasiilia päritolu kõrgejalgsetel mägi-merisigadel. Möödunud laupäeval täienes laste loomaaia kääbuskitsekari, juurde sündis kaks uut kits-tallekest. Pühapäeval aga said roosapelikanid maha juba teise munaga, mis paigutati haudele inkubaatorisse. Esmaspäeval nägi antiloobimaja soojuses ilmavalgust koguni 11 vietnami rippkõhtsea põrsakest.

Oktoobri lõpus sündinud kolm luitekassi poega said teisel jõulupühal kätte oma kohustusliku vaktsiinisüsti ja kolisid seejärel koos emaga rahva ette väikese troopikamaja ekspositsiooni. Sama maja suurde akvaariumi lasti aga grupp sõõrahvenaid, keda peetakse akvaariumikalade kuningateks. Amazonase jõe vesikonda koduks pidavatel sõõrahvenatel on omapärane viis oma järglaste eest hoolitseda: nende maimud toituvad mõlema vanema keha limaeritistest.

Jõululaupäeval jõudis Moskva loomaaiast Tallinna siinsetele kaljukitsekarjadele verevärskenduseks paar siberi kaljukitsi, paar dagestani tuure ja tadžiki markuuri sokk. Lindude osakond sai juurde kaeluskotka emalinnu ja ühe Tallinna loomaaiale päris uue liigi – mägikure. See mustade pea-, kaela- ja sabasulgedega keskmist kasvu hall kurg on tasapisi väheneva asurkonnaga Tiibeti platoo asukas ja kuulub nagu enamik maailma kureliike ohustatud liikide nimekirja.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside