Viiekümnes nädal

Kigoma ja Kibibi_foto Signe KalganMöödunud nädalavahetuse algul panid talitajad tähele teravmokk-ninasarvikute järjekordse õrnuseperioodi kättejõudmist: laupäeva hommikul oli kosta Kigoma vaikseid õrnu hirnatusi ja ka Kibibi oli õhevil ning sättis end nuusutamiseks ahtriga peigmehe poole. Keskpäeval õueaedikus kokku saades oli läbisaamine esiti õige rahumeelne, seejärel aga asus Kibibi Kigomat taga ajama ja nad läksid pusklema. Neid tuli lausa lahutada! Seevastu pühapäeva hilisel pealelõunal taas õueaedikus kokku saades, leidsid noored lõpuks teineteist. Kui nüüd Kibibi uuesti indlema ei hakka, tasub 15–16 kuu pärast ninasarvikuvarsa sündi loota.

Kuu aega tagasi troopikamajas sündinud valgetups-marmosetikaksikud ei püsi enam vanaloomade turjal ja võtavad päevade edenedes ette üha pikemaid iseseisvaid uurimisretki.

Troopikamaja suurde akvaariumi lasti veel viis emast jõeraid, mürgise sabaastlaga Lõuna-Ameerika jõgede endeemi. Kokku võib seal nüüd ujumas näha kaheksat jõeraid, kui mõni end just liiva alla peitnud ei ole. Kõrvalasuvasse uue sisustuse saanud akvaariumi asustatakse tagasi Aafrika Malawi järve kirevahvenlased, kalad, kelle omapäraks on lõimetishoole. Akvaariumiderea kõige parempoolsemasse, magedaveelisesse akvaariumi kolisid aga omapärased kalad perekonnast Clarias: angersägad. Need kalad võivad kuival aastaajal elada mõnda aega veest väljas, hingates õhuhapnikku ja liikudes rinnauimede abil ühest veekogust teise.

Loomaaia looduskooli eluslooduse klass sai uue asuka: uurimistöö käigus õpilase poolt sisustatud terraariumi kolis nooruke amuuri roninastik, roninastikutest suurim, kuni kahe meetri pikkuseks kasvada võiv must ja kollakate ristivöötidega ülihea ronija.

Noortel amuuri leopardidel Doral ja Muusil jõudis kätte aeg ema Darlaga hüvasti jätta ja nad kolisid vend Freddo kõrvale ajutistesse puuridesse külastajate silma alt ära ootama transporti uutesse elupaikadesse.

Reedel sai rõnga jalga järjekordne kanakull, kes loomaaia karantiinis kosununa nüüd taas loodusesse pääseb.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside