Viiekümnes nädal

Detsembri keskpaigas peetakse maailmas rahvusvahelist ahvipäeva ja nii kutsub ka loomaaed laupäeval, 15. detsembril uudistama siin elavaid esikloomalisi ehk primaate. Näha saab külmakartmatuid jaapani makaake ning troopikamaja soojuses elavaid küünisahve ja šimpanseid.

Meie lähimad sugulased seisavad looduses silmitsi paljude inimtekkeliste ohtudega: lemmikloomakaubandusest ja küttimisest kuni metsa ja loomade looduslikke elupaiku hävitava palmiõli tootmise ning haruldaste muldmetallide kaevandamiseni.

Ahvipäeval alustab loomaaed vanade mobiilide kogumist, sest üle 80% nendes kasutatavatest materjalidest on taaskasutatavad. Nii saame säästa loomade looduslikke elupaiku. Loe täpsemalt siit. Vaata ahvipäeva galeriid ja videot.

Pühapäeval, 16. detsembril saab 16-aastaseks meie tubli jääkaruema Friida. Vaata, kuidas ta Aronilt mänguasju üle lüüa püüab:

Mõnda aega tühjana seisnud ja looduslikult puhastunud kitseaedikusse loomaaia alpinaariumis toodi tagasi läänekaukaasia kaljukitsed ehk kubani tuurid. Paabulinnud koliti talveks sooja siseruumi. Pelikanidele pandi talvemajja pesaalused valmis.

Neljapäeval pühkis amuuri tiiger Pootsman Tallinnas maha sadanud lumekirme käppadelt ja alustas sõitu lõunasse Tšehhis asuvasse Zlín-Lešná loomaaeda, et kohtuda tema jaoks välja valitud paarilisega. Reede lõunaks oli ta uude elupaika kenasti kohale jõudnud.

Laste loomaaeda väisavad nädalavahetusel töövarjud Mart Reiniku Koolist Tartust.

Looduskoolis toimetavad päkapikud toovad lastele jõulurõõmu ja aitavad neil jõulukingitusi valmistada. Loomaaia kassadest ja meenepoest saab aga igaüks soetada endale ja sõpradele vahva jõulukingi.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside