Viiekümnes nädal

Iga aasta 14. detsembril tähistatakse üleilmset ahvipäeva. USA kunstitudengi lõbusast üleskutsest 19 aastat tagasi alguse saanud traditsioon aitab tänapäeval teadvustada primaatide heaolu, õiguste ja kaitse tagamise olulisust. Loomaaed ootab ahvipäeval külla šimpansitele, jaapani makaakidele, tamariinidele ja marmosettidele. Jutustatakse põnevaid lugusid ning saab näha, mida ahvid loomaaia noorteklubi osavnäppude meisterdatud mänguasjadega ette võtavad. Kingituseks saadud ümmargune võrkkiik riputati šimpansitüdrukutele juba üles.

Loomaaia Sõprade Seltsi kaasabil lasti teisipäeval jääkarubasseinidesse eluskala – 15 vikerforelli Jõgisoo Forellipüük OÜ kalavarudest. Vilunud kalamees jääkaru Aron oli järgmiseks hommikuks kõik forellid oma basseinist välja püüdnud. Emakaru Friida aga vette ei kipu ja nii saavad kalad tema basseinis rahumeeli ujuda.

Kääbusjõehobu Pupa vaderid pereettevõttest Tammer OÜ tõid oma hoolealusele sünnipäevakingiks suure korvitäie magusaid pirne, lehtsalatit ja peeti. Pupa sai jälle mõnuleda sooja duši all.

Emaelevandid Fien ja Draay said endale laest rippuva heinavõrgu ja harjuvad nüüd heinasuutäit londiga kõrgustest sikutama.

Jõe- ja tüügassigadele kinnitati latriseina külge mõnusad sügamisharjad. Pulmaajale kohaselt aktiivseks muutunud habekotkad ehitavad pesa ja paarituvad. Looduskooli eluslooduse klassi terraariumi kolis elama pisike palvetajaritsikas.

Neljapäeva hommikul saabusid loomaaeda uued loomad: nooruke manulipoiss, kel nimeks Altani, ja violett-turako emaslind Wrocławi loomaaiast ning isane keskhiina goral Dresdenist. Paljundusprogrammi koordinaatori soovitusel Tallinna saabunud turakot ootab siin ees üheksaaastane isaslind, goralipoissi aga Tallinnas sündinud neljaaastane emane goral Tiza.

Tallinna loomaaiast läksid Dresdeni poole teele keskhiina gorali ja kubani tuuri sikud ning Libereci saadeti buhhaara uriaali jäär.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside