Viiekümnes nädal

Detsembrikuu 14. päeval peetakse maailma ahvide päeva ja nii on ka Tallinna loomaaed pühendanud aasta viimase kuu primaatidele – loomadele, kes on meile inimestele küllaltki sarnased, kelle heaolu, kaitse ja õigused vajavad teadvustamist ja elukeskkond säilitamist. Igal nädalavahetusel ilmub videopostitus, kus noored loodushariduse spetsialistid kõnelevad meie loomaaias elavatest primaatidest. Läinud laupäeval tutvustati pungiliku väljanägemisega pintšetamariine, sel pühapäeval saab videopildis uudistada šimpansite tegemisi. Ees ootavad veel valgetups-marmosetid ja jaapani makaagid.

Teisipäeval täitus 37 eluaastat Kaunases sündinud kääbusjõehobul Pupal, kes elab Tallinnas juba 31 aastat. Pupa vaderid pereettevõttest T-Tammer OÜ katsid pealelõunal sünnipäevalaua tema maiuspaladega. Maitserohelisele, pirnidele ja eestimaistele õuntele eelistas Pupa seekord punaseid viinamarju. Kõrval asuva terraariumi klaasi tagant jälgis sünnipäevalast ja pidulisi huviga neljameetrine tume tiigerpüüton, kes elab Tallinna loomaaias juba 20 aastat.

Tuleval kolmapäeval, 16. detsembril saab 18 aastaseks jääkaruemand Friida. Ta on sündinud Tallinna loomaaias ja siin ka kaks poega üles kasvatanud.

Päikeseline ja karge nädal pakkus ilusaid emotsioone nii inimestele kui ka loomadele. Tagakaspia uriaal tervitas päikesetõusu, karakal luuras romantilist loojangut, kanada lagled patseerisid üllatunult jäätunud linnutiigil, hallhülged hulpisid jääsupis. Jaapani makaagid vaatasid maailma läbi jäälilledes vaateklaasi. Pasknäär sikutas murukamarast sinna peidetud talvetagavara. Paksunahaliste maja lähistel aga näitas end üleni valges talvekarvas nirk.

Habekotkad on alustanud pesaehitust ja tassivad raokesi nokas. Amuuri leopardid vahetati aedikutes – ekspositsioonis näeb nüüd toimetamas kuueaastast emast Muusit.

Kuni 10. jaanuarini saab loomaaias näha Eesti valguskunstnike loomingut. Territooriumile on paigutatud viis valgusinstallatsiooni – Anomaalia, Lilled, Nahkhiired, Pelikani memorandum ja Metsavaim. Need jäävad põhjaväravast mööda Veskimetsa veert lääneväravasse kulgevale teekonnale.

Pühapäeval suri Tallinna loomaaia ainuke pisike hirvlane, väikeste sarvede ja kahesentimeetriste kihvadega hiina muntjak. Euroopas võõrliigi staatuse välja teeninud hirveke elas Tallinnas seitse aastat ja armastas vaatajatega kõrges aedikurohus peitust mängida.

Esmaspäeva õhtul tehti loomaaias algust vabalt elavate metskitsede kinni püüdmisega. Aastatega suureks paisunud kari püütakse jahimeeste abiga tabada ja loodusesse viia.

Kolmapäeva varahommikul tõsteti treilerisse neljakuune ameerika piisoni vasikas Liberty koos ema Lakritsaga ja sõit Järvamaale, nende uude koju läks lahti.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside