Viies nädal

Lund pudiseb taevast üha juurde, lumevaibaga kaetud puuvõradest aga kostab külmakraadide kiuste sinitihase õrn helisev trillerdus, mis muudab ka lumepimeda päeva helgemaks.

Paksunahaliste maja töötajate olmeruumide remondiga on viimaks ühele poole saadud ja maja on taas külastajatele avatud. Iga laupäeva keskpäeval kuni märtsi lõpuni on nüüd võimalik jälgida elevantide pesu ja spaaprotseduure, iga pühapäeva keskpäeval aga ninasarvikute pesu ja treenimist. Kõiki tegevusi kommenteerivad loomaaia töötajad. Saalis saab uudistada ka roomajate ja näriliste uuenenud ja elusate taimedega kauniks muudetud ekspositsioone.

Kesknädalal oli söögipäev troopikamaja krokodillidel: harikrokodillid Vanamees ja Lonni kugistasid alla vähese kondiga veiselihakäntsaka, vastavalt nelja- ja kahekilose, väike tömpkoon-krokodill aga pistis pintslisse terve roti.

  

Samal päeval korraks lund sulatanud soojakraadid lubasid loomaaia looduskooli pisikestel ringilastel taaskord kihnu lammastele lumememmesid meisterdada. Valmis ka lumest vulkaan, mis pandi oksi „purskama“.

Habekotkapaaril on nüüd pesas kaks muna. Pesadele on istunud ka noor hiid-merikotkapaar, kaeluskotkad ja kaljukotkad, kuid kuna neil paaridel ei ole pesakaameraid, siis ei ole veel teada, kas pesa põhjas on mõni muna või mitte.

Neljapäeva õhtupoolikul sai keskkonnahariduskeskuses kuulda koprajutte, toimus tänavusele aasta loomale koprale pühendatud kohvikuõhtu.

Ilmunud on teine euroopa naaritsa uudiskiri „European mink Newsletter 2018“, mis käsitleb Eestis, Prantsusmaal, Hispaanias, Saksamaal, Hollandis ja Rumeenias tehtavaid jõupingutusi Euroopa enimohustatud pisikiskja säilimiseks.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside