Viieteistkümnes nädal

Loomaaed teatab uhkusega, et tänavu märtsis õnnestus inkubaatoris välja haududa koguni kaks habekotkatibu, kes liigi geneetilise mitmekesisuse säilimise seisukohalt on üliolulised. Mõnenädalased kotkapojad toimetati 4. aprillil lennukisalongis Austriasse Haringsee ohustatud raisakotkaste säilituskeskusesse, kus nad said endile habekotkastest kasuvanemad. Pilte, videoid ja infot kotkapoegade ning reisi kohta näeb siin ja siin.

Sel nädalavahetusel on loomaaias harukordne võimalus võtta osa loomajoonistamise õpitoast. Loomi aitavad joonistada väljapaistva kunstnik-animalist Sándor Martin Sterni õpilased Margot Kask ja Kadri Roosi. Registreerumine ja sündmusest täpsemalt siin. Keskkonnahariduskeskuse fuajees on viimaseid nädalaid võimalik osa saada vanameister Sterni ja tema kunagise animalistikaringi õpilaste loomajoonistuste, -maalide ja -skulptuuride näitusest „Kaasa võetud loomad“.

Imeilus ilm ning kiskjate – aasia lõvide ja jääkarude – elukeskkonna rikastamine ja toitmine meelitasid möödunud pühapäeval loomaaeda üle kolme tuhande huvilise. Samu tegevusi näeb veel kolmel pühapäeval kuni aprilli lõpuni. Maikuus aga ootame uudistama pesukarude ja lumeleopardide käitumise rikastamist.

Eelmisel nädalavahetusel alanud jääkaru Friida innaaeg lõi lõpliku kiilu ema ja poja suhetesse, sestap tuli 2,5-aastane pojamürakas Aron ema kiusu ja rünnakute eest eraldi aedikusse jätta. Ja kuigi Aron nüüd basseiniklaasi ees edasi-tagasi ujudes igati ema tähelepanu püüab, ei tee Friida oma iseseisvumiseks valmis pojast enam välja.

Pühapäeval keset jääkarude käitumise rikastamise uudistamist kattus ühtäkki pea kogu taevas hanedega. Mõnda aega kõrgustes tiirelnud haneparvedest maandus esimesena kohale jõudnud julge laukhaneparv miilude rohumaale, ülejäänud aga lendasid muid toitumispaiku otsima.

Buhhaara hirvepull heitis sarved maha ja pääses nüüd ekspositsiooni hirvelehmade manu. Mägikurg kolis talvemajast troopikamaja läheduses olevasse õueaedikusse. Veelinnutiikidele on rändelt tagasi jõudnud siin iga suvi pesitsev tiigikanade ehk taitade paar.

Faasanid on alustanud munemisega, munad on pesas ka kanada lagledel. Valgekured hauvad.

Kesknädalal saabusid Saksamaalt EuroNerzist loomaaia liigikaitselaborisse euroopa naaritsate sugu edasi viima kaks noort emast naaritsat, kellele anti siin nimed Hildegard ja Petra.

Jaanuaris ilmavalgust näinud kahele kihnu maalamba tallele pandi kõrvamärgised. Südamelihase laienemist põdev mandariin-roninastik viidi Eesti Maaülikooli põhjalikule uuringule.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside