Viieteistkümnes nädal

Kevad tuleb kikivarvul. Loomaaia linnutiikidele on pärale jõudnud tiigikana ehk tait, tuulikuplatsil võngutab saba ja kädistab hallrästas.

Jääkarud Friida ja Raspi otsustasid, et tahavad veel teineteise seltsi ja nii lasti nad kesknädala hommikupoolikul taas kokku. Küll oli siis rõõmsat jällenägemist, teineteise sakutamist, tagaajamist ja vees möllamist. Loomad jäävad kokku seniks, kuni annavad märku, et soovivad teineteisest puhata.

Paksunahaliste majja kolinud surikaadipere on uue elupaigaga kenasti kohanenud. Pere kõik viis liiget toimetavad julgelt klaasitaguses ekspositsioonis ega peitu vaatajate eest, talitajad aga õpivad neid nüüd välimuse järgi eristama. Kolmapäeva pealelõunal pääses surikaadipere esimest korda ka õueaedikusse. Mida soojemaks ilm läheb, seda pikemaks muutub nende õues olemise aeg.

TV3 võttelt loomaaeda jäänud penoplastist ja looduslikest materjalidest valmistatud kukk pakkus loomaaiaasukatele omajagu avastamisrõõmu. Esmalt püüdsid elevandid londiga vehkides uue kirju linnukese tähelepanu võita, kui too aga välja ei teinud – kuju ju ikkagi –, siis hakkasid nad teda oksajuppidega pommitama ja tabasid päris täpselt noka pihta. Linnud peavad ometigi elevandi eest lendu tõusma!

Seejärel pandi kukeke surikaatide juurde, kuid kiskjad kaotasid mänguasja vastu õige pea huvi – süüa ei kõlba ja niisama murda pole ka mõtet. Järgmisel päeval surikaadiperele pakutud pehkinud känd oli igal juhul huvitavam, sest sealt oli lootust midagi hamba alla leida.

Laste loomaaia kuked muutis kukekuju küll valvsaks: seramakukk Kalle kutsus oma kanakesed kohe enda selja taha ja kires uljalt, et aga kuju ei liigutanud ega andnud oma kavatsustest miskit moodi aimu, siis otsustasid kõik laste loomaaia laudas elavad linnud: seramad, siidikukk, muskuspart ja tuvi temast igaks juhuks eemale hoida. Künnivares Katja ei teinud mänguasjast välja, meriseal ja küülikul aga oli kuke okstest saba vastu pigem kulinaarne huvi.

Kalakass Coralile ehitati ronimistee ja uus kõrge riiul. Nüüd meeldib kassile väga hommikuti üleval kõrgel istuda ja ümbrust seirata.

Keskaasia kilpkonnad said aedikusse uued liivakünkad.

Muskusveiste karjale anti toiduports ette suures paberkotis. Toit paberist välja raputatud, pakkusid ka tühja koti sakutamine ja tuules lendlevad paberitükid neile pusklemisrõõmu.

Kesknädalal paigaldati Veskimetsa veerde vääriselupaika tutvustavad stendid.

Koolivaheajanädalal on loomaaias iga päev avatud kehakinnitust pakkuvad toiduautod. Loomaaia õueala on avatud, siseekspositsioonid ja laste loomaaed endiselt suletud.

Kolmapäeval, 21. aprillil saab osa võtta loomaaia looduslabori online-sündmusest ning kasvatada endale värviline ja magus kristallkivi. Täpsemalt siin. Neljapäeval, 22. aprillil toimub sama tegevus vene keeles.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside