Viieteistkümnes nädal

Ärganud kevad jagab energiat ja päikesesära, metsvindid lasevad laulu, pungad on puhkvel, kuklased tuulutavad kuhilpesi. Elevandimajja talvituma pugenud vesilikud ja kärnkonnad tungivad nüüd tagasi loodusesse.

Esmaspäeval nägi ilmavalgust tänavu esimene miiluvasikas, teisipäeval ja kolmapäeval sündisid juurde kolm lakklambatalle. Kolmapäeval koorus kullimäe inkubaatoris kaljukotkatibu.

Üks kahest möödunud nädalal sündinud takiinitallest aga osutus nõrgaks ja suri. Allesjäänud talleke saab nüüd nautida mõlema emalooma hoolt ja piima.

Hallhaned ja kanada lagled on hauduma asunud, kured ja toonekured õueaedikutesse kolinud.

Reedel lendas Prantsusmaale oma esimest sünnipäeva tähistama Tallinnas möödunud aasta 11. aprillil koorunud emane kaljukotkas. Tema uueks elupaigaks saab Euroopa üks parimaid linnuparke Le Parc des Oiseaux.
Kaljukotkas 4

Läinudreedene amuuri leopardi kutsikate sünnipäevapidu möödus meeleolukalt. Paljude heade abiliste poolt valmistatud rikkalik kohvikulaud ja ilusad suveniirid tõid amuuri leopardi toetuseks kokku ligi 900 eurot.

Laupäeval, 11. aprillil toimub loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumis Eesti Hobuse Kaitse Ühingu üldkoosolek ja konverents, mis toob mõttevahetusele kokku ratsaspordi- ja hobusekasvatuse spetsialistid ja loomaaia inimesed. Kell 13 algavaid ettekandeid kuulama on oodatud kõik huvilised. Lõpetuseks näidatakse filmi “Euroopa viimased metsikud hobused” (48 min, Saksamaa 2011, rež Christian Baumeister), mis jutustab looduses vabalt elavast hobuste karjast Saksamaal Münsteri lähedal asuval kaitsealal – dülmeni hobustest. Osavõtu eest tasu ei nõuta. Täpsem teave siin.

Loomaaia haljastajad on ette võtnud elevandimaja ümbruse. Ukseesisele muruväljakule rajatakse suur suvelillepeenar, ninasarvikute aediku ette istutatakse kuus robiiniat. Lillepeenra rajamiseks eemaldatud murumättad aga rikastavad erinevate loomaliikide päevarutiini.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside