Konnade kaitse päev

Kas teadsid, et kõik 11 Eesti kahepaiksete liiki on looduskaitse all? Kahepaiksed üle maailma võitlevad mitmete probleemidega, mis nende elukeskkonda mõjutavad nagu elupaikade kadumine, ning võrreldes teiste loomadega lisab keerukust asjaolu, et neile on sobilikke elupaiku kahte tüüpi keskkonnas – maismaal ja vees. Kahepaiksed on väga tundlikud inimtegevuse tagajärjel elukeskkonnda kandunud keskkonnamürkidele ja saastele. Tiheda autoliiklusega teedel hukkuvad pea kõik teed ületama asuvad kahepaiksed neile omase aeglase liikumisviisi tõttu. Lisaks inimtegevusele, ohustavad kahepaikseid looduses paljud haigustekitajad ja loomad, kelle toidulauale nad sageli satuvad. 

Kuna konnad on olulised osad looduslikust mitmekesisusest, tähistame koos Eestimaa Looduse Fondiga 29. aprillil kell 11:00-14:00 rahvusvahelist konnade kaitse päeva. Kaitsepäeva raames korraldame ürituse Troopikamaja juures ja tegevusi jagub nii suurtele kui väikestele!

Päevakava:

Kell 11:00-14:00 Väikese Troopikamaja juures on avatud konnatelk, kus Eesti Looduse Fondi ja loomaaia loodushariduse spetsialistide abil õpitakse mänguliselt selgeks kõik Eesti kahepaiksed. Üritusel on kohal ka spetsialistid, kes räägivad kõigile huvilistele täpsemalt Konnad Teelt aktsioonist.

Kell 12:00 ja 13:00  on võimalik Väikeses Troopikamajas vaadelda konnade toitmist. Väikeses Troopikamajas elavate konnade kohta räägivad loomaaia töötajad. 

Sissepääs loomaaia piletiga.

Illustration
Illustration

Время работы

  • Кассы и вход 9-18
  • Зоопарк 9-20
  • Внутренние экспозиции, включая тропический лес По 11-19, Вт-Вс 10-19
  • Детский зоопарк 10-19

Карта зоопарка

Карта зоопарка