Kakupäev

Laupäeval on mitu põhjust loomaaeda tulla!

Laupäeval, 12. novembril kutsub loomaaed isadepäeva eel kõiki isasid koos lastega kakupäevale. Avastuspunktis ja ringkäigul tutvustavad loomaaia töötajad öiseid röövlinde ning kinnitavad või lükkavad ümber müstiliste öökullidega seotud legende. Samal päeval on sissepääs kõigile kuni 19-aastastele lastele loomaaeda tasuta.

Veskimetsa veerel kullimäel saab kakupäeval osa mitmekülgsest ja kaasahaaravast programmist. Kakuvaatluse ringkäike viib läbi loomaaia loodushariduse spetsialist Leif-August Kirs, kes kirjeldab neid põnevaid linnuliike nii: „Teravate küünistega varustatud hääletu vari tabab ööpimeduses oma saagi. See vürtsika rahvapärimusloona kõlav stseen ei ole midagi mütoloogilist – vari kuulub kakule. Öökull on tark lind, kes tühja ei lobise, öökull kuulutab surma, kuid vahel toob ka õnne, öökull juhib hingi teispoolsusesse. Mida salapärasem on loom, seda rohkem üleloomulikke jõudusid on talle külge poogitud. Loomaaia kakupäeval kinnitame või lükkame ümber erinevad kakkudega seotud legendid. Öökulli tundmine ei tee teda grammigi vähem müstiliseks, see on kindel.“ 

Kakupäeva programm:

  • Kell 11.30 Avastuspunktis on uudistamiseks välja pandud erinevate kakuliikide suled, munad ja palju muud huvitavat.
  • Kell 12.00 Kakuvaatluse ringkäigul saab jälgida põnevate lugude saatel lindude söötmist ja elukeskkonna rikastamist.

Samal laupäeval, 12. novembril alustab loomaaed laste laupäevade kampaaniat. Iga kuu teisel laupäeval novembrist kuni aprillini pääsevad kõik kuni 19-aastased lapsed loomaaeda kassast soetatud nullpiletiga.

Kõikidele teistele külastajatele ja sündmusel osalejatele kehtivad loomaaia tavapärased külastuspiletite hinnad. 

Sissepääs ja piletimüük kell 9.00-15.30. 

Loomaaed on avatud kell 9.00-17.00

Illustration
Illustration

Aukioloajat

  • Lipunmyynti ja sisäänpääsy 9-18
  • Eläintarha 9-20
  • Sisätilat, ml Sademetsä Ma 11-19, Ti-Su 10-19
  • Sademetsän sisäänpääsy 18:30 asti
  • Lasten eläintarha (sisätila) 10-19

Kartta

Eläintarhan kartta