Matsalu loodusfilmide festival loomaaias

27. septembril saab Tallinna loomaaias vaadata Matsalu loodusfilmide festivali filme. Filme saab vaadata loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumis (Ehitajate tee 150) tasuta. Seansid toimuvad kell 12 ja kell 13 ning kell 17:30 ja kell 18:30. Koolidel palume eelnevalt osalus registreerida, üksikkülastajaid ootame ilma registreerimata!

Kell 12 Hüljeste salamaailm (The secret Life of Seals)

Sukeldume Stockholmi saarestiku hallhülge maagilisse veealusesse maailma. Kunagi väljasuremise äärel asunud hülgepopulatsioon Läänemeres on nüüdseks taastunud ja edeneb taas jõudsalt. Kuid me teame nende suurepäraste imetajate kohta ikka veel nii vähe. Oleme kohal, kui hülgepoeg sünnib ja kui koheval valgel kutsikal on esimene ujumistund. Oleme koos emahülgega, kui isased kaklevad ja võistlevad tema tähelepanu pärast. Avastame, kuidas need erakordsed olendid õpivad jahti pidama ja ellu jääma Läänemere karmil jäisel maastikul.

Režissöör: Johan Candert

Operaatorid: Johan Candert, Göran Ehlmé, Simon Stanford, Leif Eiransson

TRAILER

Kell 13 Ninasarviku elu (A Rhino’s Life)

Kõige esimeste vihmapiiskade šokk ninasarviku nahal; sarved, mis võivad olla õrnad või põhjustada tõsist valu. Põuad, kiskjad, paaritumisakrobaatika – ninasarviku elu on algusest peale täis nii üllatusi kui ka rikas sügavate sotsiaalsete sidemete poolest. Nii on ka Malaika ja tema poeg Elias lähedased. Aastaid on need kaks lahutamatud. Kuid Malaika on tiine. Kui ta lõpuks sünnitab, pole miski enam endine.

Originaalpealkiri: Nashoerner – Mit Herz und Horn

Režissöör: Rosie Koch and Roland Gockel

Operaator: Roland Gockel

TRAILER

Kell 17:30 Looduse maagilised hetked (Nature’s Magic Moments)

Loodus on täis üllatusi, kuid sageli me seda ei märka. Loomade hämmastav käitumine toimub tihti nii kiiresti või nii varjatult, et me seda ei näe. “Looduse maagilised hetked” näitab seda, mis jääb inimsilmale tabamatuks. Tipptasemel kaameratehnoloogia, muljetavaldavad superaegluup- ja intervallvõtted võimaldavad vaadelda erakordseid hetki jäälindude, jäneste, nahkhiirte ja teiste liikide elust. Unustamatu filmielamus kogu perele.

Režissöör: Christian Baumeister

Operaatorid:Christian Baumeister, Alexander Sommer, et al.

TRAILER

Kell 18:30 Kaktuse hotell (Cactus Hotel)

Ameerika edelaosas kõrgub sinise taeva poole imposantne kuju. Tundmatu ja esmapilgul elutuna näiv. Kui aga tähelepanelikult vaadata, siis Sonorani kõrbe ikoon kubiseb elust. Nagu luksushotell kõrbes, meelitab see värskendavate pakkumistega lugematuid metsikuid külastajaid. Külastajad registreerivad pidevalt sisse ja välja, peetakse pidusid, sõlmitakse liite ja elatakse läbi draamasid. Metsik “Kaktuse hotell” pakub oma külalistele konditsioneeriga katusesviite, hubaseid rõdusid ja suurepärase vaatega lõhnavaid terrasse. Mõned lihtsalt peatuvad, teised naudivad katusebaaris jooke ja suupisteid või on siin aastaringsed rentnikud – iga külaline on ainulaadne ja välja töötanud hämmastavad ellujäämisstrateegiad. See mõnevõrra teistsugune loodusfilm jutustab humoorikas võtmes põnevaid lugusid vanast “Kaktuse hotellist”. Lood päevaturistidest, veidratest ööbivatest külalistest ja pikaajalistest üürnikest, kes suudavad torkiva kaktuselinnuse muuta oma koduks.

Režissöör: Yann Sochaczewski

Operaatorid: Marlen Hundertmark, Yann Sochaczewski, Mirco Tribanek, Boas Schwarz

TRAILER

ÜRITUST TOETAVAD

Illustration
Illustration

Aukioloajat

  • Lipunmyynti ja sisäänpääsy 9-18
  • Eläintarha 9-20
  • Sisätilat, ml Sademetsä Ma 11-19, Ti-Su 10-19
  • Sademetsän sisäänpääsy 18:30 asti
  • Lasten eläintarha (sisätila) 10-19

Kartta

Eläintarhan kartta