Matsalu loodusfilmide festival (MAFF)

MAFFi filmid loomaaia keskkonnahariduskeskuse saalis Ehitajate tee 150!

Ootame nii koole kui üksikkülastajaid. Klassidel palume kindlasti oma tulekust teada anda meiliaadressil maris.laja@tallinnzoo.ee. Filmide vaatamine on tasuta, loomaaia külastamiseks tuleb osta pilet.

Filmilinastused:

Kolmapäev, 28. september 

12:00     Pesukarud, ellujäämissõdalased 
17:00     Pantanal – Brasiilia loodusime
18:00     Suur soo
19:00     Elevant ja termiit

Filmide kirjeldused:

Pesukarud, ellujäämissõdalased (MAAILMA ESILINASTUS!)

Prantsusmaa, režissöör Emma Baus, 50 minutit

Kui kogu maailmas on paljud looduslikud liigid ohus, siis mõned näitavad enneolematut edenemist. Pesukaru on üks neist. Süütu ja armsa välimuse taga peidab end võrratu ellujääja temperament, mis on võimeline kõigeks, et end toita ja kaitsta. Kõigesööjad, uudishimulikud, intelligentsed ja ülimalt kohanemisvõimelised pesukarud on tõeliselt osavad kõigi nende ees seisvate raskuste ületamisel. Aga kuidas need kavalad olendid nii looduslikus kui ka linnakeskkonnas ellu jäid? Mis teeb nad nii targaks? Ja kuidas nad kogu maailmas nii kiiresti kohanesid? Film jälgib noorte pesukarude pesakonda sünnist täiskasvanuks saamiseni Georgia saarel USA-s. Lähivõtted, subjektiivne kaamera ja veealused kaadrid viivad meid nendele väikestele olenditele võimalikult lähedale, et uurida, kuidas neist on saanud nii hämmastavalt kohanemisvõimelised loomad.

Pantanal – Brasiilia loodusime

Saksamaa, režissöörid Christoph & Almut Hauschild, 51 minutit

Pantanal tähendab portugali keeles lihtsalt sood. Lihtne nimi, kuid see on Lõuna-Ameerika südames asuv maailma suurim sooala. See miljon aastat vana maastik on risti-rästi täis jõgesid, järvi ja üleujutatud tasandikke. Noa laev jaaguaridele, hiidsaarmatele, hüatsint-siniaaradele, suurtele sipelgaõgijatele ja paljudele teistele tuntud ja salapärastele loomadele ja taimedele. 70ndatel olid hiidsaarmad väljasuremise äärel. Kuid ulatuslikud kaitsemeetmed tõid nad tagasi. Nii võib nüüd jõgedes näha suuri hiidsaarmate perekondi jahti pidamas. 1950ndatel tehti igal aastal 8 miljonit kaimanit kingadeks ja käekottideks. Täna saab neid näha igal pool. Maailma suurimad papagoid olid peaaegu kadunud. Nüüd elab 90 protsenti kõigist maailma hüatsint-siniaaradest Pantanalis. Koos nendega üle 400 linnuliigi. Ajast, mil jaaguaride küttimine keelustati, on looduse kuningad ise kõikjal jahti pidamas. 

Suur soo (MAAILMA ESILINASTUS!)

Eesti, režissöör Remek Meel, 51 minutit

Vello läks 30 aasta eest elama Emajõe-Suursoo kõige kaugemale soosaarele. Jättis senise tööelu ja linnamelu, et elada kooskõlas emakese loodusega. Emajõe-Suursoos on veel sellist loodust, mis hakkab muust maailmast otsa saama. Üüratu deltasoostik laseb liikidel elada omaette, ilma inimese suurema sekkumiseta, kuigi ka inimene on selles soos varjupaika ja toidulisa otsinud juba aastatuhandeid. Vello elatab end mesindusest ja jahipidamisest, tema elu kulgeb looduse rütmis.

Elevant ja termiit

Suurbritannia, režissöörid Mark Deeble & Victoria Stone, 52 minutit

Elevandid ja termiidid loovad koos veesilmasid. See on lugu Aafrika suurima ja väikseima ning nende toel eksisteeriva mitmekesise elustiku ainulaadsetest suhetest. Lugu hooajalisest Aafrika veesilmast Lõuna-Keenias – erakordsest vastastikuse sõltuvuse võrgustikust ja eluringist. Seda kõike elevandi varbaküüne kõrgusel elavate loomade vaatenurgast. See on intrigeeriv lugu nende võitlusest ellujäämise ja perede kasvatamise nimel, enne kui nende maailm tolmuks muutub.

Illustration
Illustration

Aukioloajat

  • Lipunmyynti ja sisäänpääsy 9-17
  • Eläintarha 9-19
  • Sisätilat, ml Sademetsä Ma 11-18, Ti-Su 10-18
  • Sademetsän sisäänpääsy 17:30 asti
  • Lasten eläintarha (sisätila) 10-18

Kartta

Eläintarhan kartta