Kagu-Aasia Vihmametsa ekspositsiooni avamine

20. mail avame Kagu-Aasia Vihmametsa troopilise ja müstilise maailma!

Salapärane vihmametsa maailm avab oma uksed juba sel laupäeval! Ühtlasti toimub loomaaias ka palju muud huvitavat, millest ei maksa ilma jääda! Põnevat lugemist nii Tallinna loomaaia oma vihmametsa ja ka Kagu-Aasias paiknevate vihmametsade kohta leiab siit.

Kagu-Aasia vihmametsa avamispäeval on võimalik uuel ekspositsioonialal nautida järgnevaid tegevusi:

 • 10.00 – 19.00  “Giidid tutvustavad – mis on vihmamets” Salapärasest vihmametsast ja sealsest elurikkusest räägivad ning majja kolinud uusi asukaid tutvustavad loomaaia loodushariduse spetsialistid Leif-August Kirs ja Marili Tooming. Giidid on külastajatele ekspositsiooni tutvustamas nii laupäeval kui ka pühapäeval.
 • 12.00 – 15.00  Anna Lutter taaskasutuse töötuba ja MUBA muusikud Vihmametsa restoranialal saab Anna Lutteri töötoas Merle Kantsi ja Petra Lauri juhendamisel meisterdada taaskasutatavatest materjalidest toredaid meeneid. Muusikalist meeleolu loovad MUBA kandleduo Paulina Andrejeva ja Miia Polding.

Ka Illu kohviku juurde tasub uudistama minna!

 • 11.00 – 14.00 Akzo Nobeli poolt ellu kutsutud Sadolin Let’s Colour 2023 projekti raames maalitakse loomaaia Illu kohviku seinale Tartu Kunstikooli tudengi Adele Marie Petersoni kavandi järgi ja vabatahtlike kaasabil lõbus seinamaaling. Sündmusel musitseerib MUBA trompetitrupp, toidupoolist pakub Olivia Café. Sama projekti käigus saavad ka selle nädala jooksul Tartu Kunstikooli tudengitest koosneva Eesti-Ukraina töörühma poolt uue ilme kolm loomaaia meenekioskit (kavandi autor Selene taur) ja Zoo bussipeatus (kavandi autor Olha Lakiza).

Laupäeval tähistame ka ülemaailmset mesilaste päeva!

 • 11:00- 15:00 Loomaaia Mesila avatud uste päev! Tallinna Mesinike Selts kutsub huvilisi tutvuma mesilasperede igapäevaeluga ning uudistama mesiniku ameti väljakutseid.
 • 11:00- 15:00 Mesinike Seltsi telk Vihmamets juures on pisematel mesindushuvilistel võimalik osa võtta viktoriinist ja võita auhindu! Maiasmokkadel on võimalus maitsta erinevaid mesindussaadusi!
 • 12:00 Näituse “Tolmeldamise võlu ja valu” ekskursioon ja putukaretk loomaaia läänevärava fuajees Ekskursiooni ja retke viib läbi Tartu Ülikooli loodusmuuseumi teadur Villu Soon.
 • Loomaaias jätkub veel fotovõistlus ZoFo. Rohkem infot leiab siit.

Toitlustust pakuvad vihmametsa ekspositsioonihoone ja paksunahaliste maja juures Kooker ja Illu kohviku juures Redisfood.

Tule uudista, mis imepärased asukad vihmametsas elavad ja veeda perega vahva ja tegevusterohke päev loomaaias!

Kõiki päevasündmuseid saab nautida loomaaia piletiga!

Tallinna Loomaaia Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone projekteeris ConArte OÜ ja ehitas Ehitus5ECO OÜ. Projekti kogumaksumus oli 5,45 miljonit, sh 2,49 miljoni euroga toetas projekti EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist ning 2,96 miljoni euroga rahastas Tallinna linn. Ekspositsioon avati 20. mail 2023.

Illustration
Illustration

Aukioloajat

 • Lipunmyynti ja sisäänpääsy 9-18
 • Eläintarha 9-20
 • Sisätilat, ml Sademetsä Ma 11-19, Ti-Su 10-19
 • Sademetsän sisäänpääsy 18:30 asti
 • Lasten eläintarha (sisätila) 10-19

Kartta

Eläintarhan kartta