Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele. Näitus on oktoobri lõpuni avatud keskkonnahariduskeskuse fuajees.

Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ tutvustab taimi tolmeldavate putukate mitmekesisust, põnevaid kohastumusi ning ka inimtegevusest tekkinud ohte, mis varitsevad nii putukaid kui ka neist sõltuvaid taimi. „Näitusel on põhirõhk putukatel, kuna nemad teevad taimede tolmeldamisel ära lõviosa tööst. Putukad on üleüldse üks väga põnev seltskond, kui osata vaadata, siis peegeldub putukaliikide omavahelistes suhetes peaaegu terve maailm,“ rääkis näituse kuraator Veljo Runnel.

Taimede ja putukate elu on omavahel keerukalt põimunud, kus üks pool ei saa läbi teiseta ning kogu ülejäänud elusloodus sõltub sellest suhtest. Näitusel saab tõdeda, et selle rikkuse säilimine on tänapäeval suuresti inimese enda kätes. Näitusel on fotode ja interaktiivsete eksponaatidega avatud putuktolmeldajate rikkaliku maailma, kus loodusehuvilisel külastajal ei jää muud üle kui imestust väljendada.

Näitus avati Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 4. juunil 2021. Näitus kogus eksponeerimise ajal palju positiivset vastukaja – nüüd on ka tallinlastel võimalus populaarset näitust külastada. Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ on Tallinna Loomaaia hariduskeskuse fuajees avatud septembrini.

Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ kuraator on Veljo Runnel, kujundaja ja graafiline disainer Margot Sakson, illustratsioonid tegi Grete Alt. Näituse interaktiivsed eksponaadid teostas OÜ Linex, stendid OÜ Salibar. Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

20. mail algusega kell 12:00 toimub Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees Tartu Ülikooli loodusmuuseumi teaduri Villu Soone ekskursioon.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart