Laste loomaaed loob elamusi kogu perele!

Laste loomaaia leiad loomaaia lääneväravas asuva keskkonnahariduskeskuse põhjapoolsest tiivast. Siin elavad kodu- ja lemmikloomad: kihnu maalambad, kääbuskodukitsed, alpakad, küülikud ja palju erinevaid närilisi ning linde. Siinsamas kõrval, looduskooli eluslooduse klassis on veel kilpkonnad ja maod, konnad ja kalad, vähid ja teod ning tuhatjalad, putukad ja ämblikud. Laste loomaaia köögi klaasseina taga aga elavad suuresilmsed videvikuaktiivsed kukkurloomad suhkru-liugurpossumid.

Laste loomaaias saavad nii mõnedki lapsed (ja vahel isegi täiskasvanud) oma esimese kogemuse loomaga suhtlemisel: esimese sarvemüksu või nokatonksu, karvapehmuse või niiske nina või pisikeste käpakeste tunde peopessa. Emotsionaalne kohtumine ja kontakt loomaga jääb meelde ning õpetab hoolima ja hoidma.

Oleme avatud aasta ringi

Suvel on loomad peamiselt õueaedikutes, talvel laudas. Halva või külma ilma korral on õues asuv kitseaedik suletud. Iga kuu viimasel esmaspäeval on laudas sanitaarpäev, tehakse suurpuhastust ja seetõttu saab loomi sel päeval uudistada ainult õuealal.

LahtiolekuajadLaut (iga kuu viimasel esmaspäeval suletud sanitaarpäevaks)Õueaedikud
märts-aprill10-17kitseaedik avatud vastavalt võimalustele
mai-august
10-1910-18
september-oktoober
10-18kitseaedik avatud vastavalt võimalustele
november-veebruar10-17kitseaedik avatud vastavalt võimalustele

Kuidas laste loomaaeda külastada?

Laste loomaaed on koduks loomadele, kellele Sina oled külla tulnud. Oma kodus võib loom Sulle näidata, milline ta on ja miks ta niisugune on. Kuidas ta sööb-joob, ennast kasib ja teistega mängib. Oska seda märgata! Kui oled looma jälginud ja temaga sõbraks saanud, siis tuleb ta Sind uudistama ja lubab end sügada.

Kitsede paitamine ja harjamine kitseaedikus on laste loomaaia üks toredamaid tõmbenumbreid. Siiski võib see tegevus kitsedele vahel ka päris stressirohke olla. Selleks, et laste loomaaia loomad ja külastajad end turvaliselt tunneksid, palume järgida lihtsaid reegleid:

  • Ole rahulik ja vaata jala ette, ära jookse ega karju!
  • Ära toida loomi – ülesöömisest saavad nad koleda kõhuvalu, valest või riknenud toidust aga eluohtliku mürgistuse. Ka oma toiduga ära palun kitseaedikusse sisene – kits võib seda märgates Sinu najale püsti hüpata ja Sa saad haiget.
  • Lapsevanker või käru jäta aedikust välja – kits võib hüppamise hoos sinna sisse või selle kummuli hüpata.
  • Ära haara kitse sabast ega sarvest – ta võib Su pikali tõugata! Ka kitsetallesid ei tasu jälitada, võid kitseemalt vopsu saada! Ja kindlasti ära võta kitse sülle, ta ei ole süleloom! Ühegi laste loomaaia looma süllevõtmine ei ole ilma talitaja loa ja juhendamiseta lubatud.
  • Ära pista näppu läbi võre – võre taga olev loom võib Sind näksata! Ta kaitseb nii oma kodu või kaaslasi.
  • Eelkooliealised lapsed peavad olema laste loomaaias koos täiskasvanud saatjaga. Pea alati meeles, et viibid loomade juures laste loomaaias omal vastutusel!

Laste loomaaia töötajad on alati valmis aitama Sind loomadega suhtlemisel ja andma nõu. Kui Sul on küsimusi, tasub julgelt nende poole pöörduda.

Toredaid elamusi laste loomaias!

Vaata ka meie Facebooki lehte Tallinna Loomaaed Laste Loomaaed ja instagrammi lasteloomaaed.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu viimasel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart