Mäekõrguselt üle, isegi lauskmaisuse kiuste

Loomaaia lõunanurgas asuv alpinaarium on õdus looduslähedane kodu meie kollektsiooni pärliks peetavatatele kaljukitsedele ja mägilammastele. Praegu elab siin väikeses mägikülas 8 liiki sõralisi ning nende läheduses, nii nagu looduseski, asuvad kõrgmägede kuningad lumeleopardid.

Nõtked ja kõrgejalgsed, pikkade ja tugevate sarvedega, uhke rinnaesise laka või rõõmustavalt suure karjana – kivikloomla vahvate küngaste ja mätaskatuste vahelisel teelookel jalutades on sul alati kedagi vaadata. Tuvasta karjajuht kivikuningana teiste ees turnimas või ela sügistalvisel pulmaajal kaasa isaste turniiridele. Kevadel on alpinaarium esimene koht, kus imetleda loomalapsi. Kui aga juhtud loomaaeda külastama sajusema ilmaga, on hea mõte sammud alpinaariumisse seada – ehk on just lauspäikest pelgav kaunis lumeleopard kivide vahelt välja tulemas.

Kas teadsid?

Kaljukitsi ja uluklambaid pidavaid loomaaedu on võrdlemisi vähe ning asjatundjate silmis oleme kollektsiooniga maailmas esimesel kohal. Pea kõik meie alpinaariumi asukad kuuluvad IUCN-i ehk maailma looduskaitse liidu punasesse nimistusse.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Siseekspositsioonid 10-19
  • Laste loomaaed ja meenepood 10-19
  • Laste loomaaia õueala 10-18
  • Loomaaed 9-20
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart