Mäekõrguselt üle, isegi lauskmaisuse kiuste

Loomaaia lõunanurgas asuv alpinaarium on õdus looduslähedane kodu meie kollektsiooni pärliks peetavatatele kaljukitsedele ja mägilammastele. Praegu elab selles omamoodi väikeses mägikülas kuus liiki sõralisi. Nende läheduses, nii nagu looduseski, asub kõrgmägede kuninga lumeleopardi eluala.

Nõtked ja kõrgejalgsed, uhke rinnaesise lakaga, pikkade ja tugevate või hoopiski keerdus või rõngas sarvedega kitslased elavad enamasti suures karjas – nende elupaiga vahvate küngaste ja mätaskatuste vahelisel teelookel jalutades on alati kedagi vaadata. Sügistalvisel pulmaajal saab kaasa elada sikkude või jäärade turniiridele. Kevadel aga on alpinaarium esimene koht, kus imetleda loomalapsi, tallekesi. Kui juhtud loomaaeda külastama sajusema ilmaga, on hea mõte sammud alpinaariumisse seada seepärast, et ehk on just siis lauspäikest pelgav kaunis lumeleopard kivide vahelt välja tulemas.

Kas teadsid?

Kaljukitsi ja uluklambaid pidavaid loomaaedu on võrdlemisi vähe ning asjatundjate silmis on Tallinna loomaaed kollektsiooniga maailmas esimesel kohal. Pea kõik meie alpinaariumi asukad kuuluvad IUCN-i ehk maailma looduskaitse liidu punasesse nimistusse.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Siseekspositsioonid 10-18
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
  • Loomaaed 9-19
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart